Antalya’da Gezilecek Yerler ve Turistik Alanlar

Antalya’da Gezilecek Yerler ve Turistik Alanlar
web tasarım

Akdeniz bölgesi denince Antalya’da gezilecek yerler ilk akla gelenler arasında yer alır. Antalya çok fazla gezilecek yere sahip olan güzel ve eğlenceli tatil bölgelerinden biridir. Gezilecek bölgeler açısından zengin olmasının yanı sıra alternatifleri çok fazla olan bir ildir.

Antalya’da gezilecek yerler şu şekildedir;

  • Kale içi
  • Kaleköy
  • Çıralı
  • Olimpos
  • Patara
  • Demre
  • Tahtalı
  • Konya altı

Antalya yediden yetmişe herkesin ihtiyacına karşılık verecek gezilecek yerlere sahiptir. Antalya yılın her ayı gidilebileceği gibi her zamanda gezilecek yerleri olan ildir. Kaş en çok gezilen yerlerin başında gelir. Plajı ile herkesin beğenisini kazanır. Belek, kalkan ve kemer diğer yerler arasında en popüler olan gezilen bölgelerdir. Her biri kendi içinde harika birer tatil beldeleridir.

Antalya Kaleiçi

Antalya’ya Ne Zaman Gidilmelidir?

Genel olarak Antalya yaz mevsimi bölgesi gibi görünse de bahar zamanını tercih etmek de doğru bir karardır. Özellikle aşırı sıcaklardan hoşlanmayanlar için bahar zamanı bulunmaz bir nimet olabilir.

Çünkü bahar ayları kişiyi ne üşütüyor ne terletir bir mevsimdir. Yaz kalabalığı plaj ve deniz açısından rahat olmadığı için bahar zamanı plajlar yoğunluktan kurtulmuş olur. Antalya için net bir mevsim vermek doğru olmaz. Çünkü Antalya’da yazın tadı farklı baharın tadı farklı kışın tadı farklıdır. Ne zaman gidileceği ile ilgili kişi neyi sevdiğiyle ilgili kendisi karar vermelidir.

Antalya’da Kalınacak Yerler Nerelerdir?

Antalya kalınacak yerler açısından oldukça geniş ve her bütçeye uygun alternatifler olan bir yerdir. Dünyada konaklama konusunda zengin seçeneklere sahip çok fazla beş yıldızlı otel Antalya’da bulunur. İster beş yıldızlı otel ister butik otel bulabilme kolaylığı vardır. Kalınacak yerler açısından kişinin tercihleri belirleyici olur. Plaja yakın pek çok otel bulabilme imkanı vardır.

Antalya Olimpos

Antalya’da Duyulmamış Gezilecek Yerler Var Mı?

Antalya sayısız gezilecek mekana ev sahipliği yapar. Uçansu şelaleleri pek ismi duyulmamış fakat harika bir doğa harikasıdır. Akçapınar köyünde yer alan şelale kışın ve bahar aylarında kar suyu ile beslenir.

Şelale sularında yüzüldüğü gibi isterseniz yürüyüşte yapabilirsiniz. Alanya da bulunan diğer gizli cennet ise, Sapadere Kanyonudur. 360 metre uzunlukta ve 400 metre yüksekliktedir. Oldukça soğuk sulara sahip olan kanyon, doğaseverler açısından ilgi duyulan yerler arasında yer alır.

Çakırlar köyünde bulunan ve Antalya’nın merkezine yarım saatlik mesafede olan Çakırlar, köy severlerin ziyaret etmesi gereken bölgelerden biri olarak karşımıza çıkar. Doğal kahvaltıların, çeşitli reçellerin ve enfes gözlemelerin adresi sayılabilir. Doğa ile birlikte kahvaltı etmek isteyenler açısından harika bir köy olduğu ifade edilir. Dağcılık işini sevenler açısından kızlar sivrisi olarak bilinen orman bölgesi de bulunur.

Bu dağa özel araçlar ile çıkılır. Dağ etekleri yeşil bir manzara sunar. Pek çok kamp sever için de kamp alanları mevcut olup, misafir hanelerde de konaklama yapılabilir. Antalya’yı kışın tercih edecekler açısından bu tarz dağ mekanları tercih edilebilir.

Antalya’da İyi Bir Tatil Nasıl Yapılır

Antalya sadece deniz, güneş ve kum gibi düşünülse de aslında pek çok etkinliğin bir arada olduğu bir noktadır. Hem tarihi hem de kültürel geziler için vazgeçilmezdir. Müze severler açısından alanlar vardır. Antalya’nın sadece gündüz değil gece de çok eğlenceli alternatifleri bulunur. Akdeniz iklimi olması dolayısı ile sağlıklı beslenmenin de adresi olarak gösterilebilir. Turunçgil cenneti olması sebebi ile C vitaminini bol alarak bahçeleri gezme imkanı da bulunur. Antalya mutfağı çeşitlidir.

web tasarım
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2024 Nerelergezilir.Com Gezi Sitesi Tüm Hakkı Saklıdır