Avrupa’da Kamp Yapılabilecek En Harika Yerler

1

Günümüzde kamp kültürü sadece Türkiye’de değil dünyanın her tarafında bulunuyor. Özellikle yaşadığımız dönemde insanlar bir tatil seçeneği olarak ya da şehirden uzaklaşarak kafa dinlemek için kampları değerlendirmek isteyebiliyor. Kamp yaşamı bazı insanlar için ise hobi haline gelmiş durumda. Bu insanlar için campingler, doğa yürüyüşleri olmazsa olmaz aktiviteleri teşkil ediyor. Kamp tutkunları için sadece ülkemizde değil avrupa’da kamp yapılabilecek en harika yerler bulunuyor.

Bannwaldsee Kamp Alanı

Bannwaldsee Kamp yeri Almanya’nın en güzel ve doğa ile iç içe noktalarından birisinde yer alıyor. Almanya’da yer alan Bnnwaldsee Gölü bu kamp alanını çevreliyor. Bu kamp alanı web sitesi üzerinden kurduğu sistem ile önceden rezervasyon alabiliyor. Bu kamp alanında karavan kampı, bungalov, çadır kampı gibi alternatiflere yer verilmekte. Buradaki kamp imkanlarına baktığımızda kamp alanının gerçekten çok büyük bir alana yayıldığı görülüyoruz. Bu büyük kamp alanı içerisinde bir kaç adet tuvalet ve duş bulunuyor. Böylece kamp severler ihtiyaçlarını kamp alanı içerisinde kolayca giderebiliyorlar. Bu kamp alanı dahilinde , Neuschwanstein Şatosu da bulunmaktadır. Ancak kamp alanında yer alan çok büyük ağaçlar şatoyu kapatmaktadır. Bu bölgedeki kamp yapacaklar için sezona göre fiyat belirlenmiş. Fiyatlar ise her sezon için oldukça makul seviyelerde. Ayrıca bu kampa evcil hayvan ile gidilebiliyor.

Campingplatz Klausner-Höll Kamp Yeri

Bu kamp alanı Avrupa’da Avusturya’da bulunmakta. Buraya Hallstatt kamp yeri de deniliyor. Hallstatt Avusturya’nın en güzel ve en sembolik köylerinden birisini oluşturuyor. Eğer bu kamp alanını tercih edecekseniz kamp alanı Hllstatt Köyü’nün hemen girişinde bulunuyor. Kamp yeri iki dağın arasında kalmış bir noktada. Bu kamp alanı tam bir doğa harikası. Temiz hava ile buluşmak isteyenler mutlaka Avrupa kamp seyahatinde bu kampa uğramalı. Kamp alanı, kamp sahiplerinin tutumu dolayısıyla gayet temiz bir izlenim bırakmakta. Ayrıca kişilerin ihtiyaçlarını kolayca giderebilecekleri tuvalet, banyo ve lavabolarda mevcut. Kamp ücretleri ise Avrupa ve bu kampın standartları çerçevesince oldukça ideal rakamlara sahip.

Camping Neue Donau Kamp Yeri

Camping Neue Donau Avusturya’nın Viyana şehrinde bulunmakta. Bu kamp alanı Avrupa’nın en büyük kamp yerlerinden birisini meydana getiriyor. Bu kamp alanının geniş olmasından faydalanarak bölgeye farklı tesisler de kurulmuş. Bu tesislerin arasında kişilerin ihtiyaçlarını giderebilecekleri tuvalet, banyo ve lavabo gibi geniş imkanları yapılar bulunuyor. Ayrıca burada ve bu kamp alanının civarında konaklamak için otellerde bulunmaktadır. Bu kamp alanı yılda Avusturya’dan ve Avusturya dışından binlerce turisti ağırlamaktadır. Ayrıca bu kamping alanı içerisinde yeme-içme ihtiyaçlarının giderilmesi de düşünülmüş. Alanın içerisinde büfe tarzı ürünler satan küçük marketler bulunuyor. Bu kamp alanı Nisan’dan Eylül ayına kadar yerli ve yabancı konukların hizmetine açık. Ücretlendirme ise diğer kamp yerlerine göre biraz daha yüksek miktarlarda olduğu görmekteyiz.

Camp Varry Kamp Yeri

Bu kamp alanı Avrupa’da Çek Cumhuriyetinde yer almakta. Çek Cumhuriyetinin Bohemya kısmında yer alan kamp alanı özellikle doğa olarak kamp severler kişilere eşsiz bir deneyim vadediyor. Tam bir doğa harikası olan Camp Varry, etrafı dağlarca çevrelenmiştir. Mustafa Kemal Atatürk’ün de bu bölgeye dinlenmek için geldiği ve suyundan içtiğini biliyoruz. Buradaki konaklama ve dinlenme tesisleri kamping alanı dışarısında bulunması kamp severlere doğa ile baş başa kalma fırsatını sunmakta. Bu kamp yerinde konaklama açısından çadırlar tercih edilmeye uygun değil. Çünkü çadırların kurulduğu yer dik bir alanı içeriyor. Dolayısıyla çadır yerine kamp alanının dışarısında bulunan otellerde kalınması bu lamp yeri için daha iyi olacak. Kamp fiyatları ise oldukça uygun fiyatlarda sunuluyor ve çadırda konaklamak isteyenlerden ayrı bir çadır ücreti alınmıyor.

Natura Camping Kamp Yeri

Nature kamp alanı Avrupa’da ağaçlık bir yerde Macaristan üzerinde bulunmakta. Natura Kamp alanı da Avrupa’nın en iyi kamp yerleri arasında bulunmakta.Kamp alanı tam olarak Macaristan’ın Komárom-Esztergom Bölgesi ve Acs Köyü yakınları da yer alır. Natura kamp alanı çok büyük bir araziyi kapsamamaktadır. Ancak bu kamp alanı ormanın içinde olması ve doğayla insanı doğrudan bir araya getirmesi bakımından ön plana çıktığı görülmekte. Doğayla iç içe olmasından dolayı tesisler çok bakımlı olmasa da kamp alanı olarak Natura Kamp yeri Avrupa’da dikkat çeken kamp yerlerinden birisidir.

Le Clos du Lac Kamp Yeri

Le Clos du Lac kamp alanı, Fransa’da bulunmaktadır. Kamp alanı Fransa’da Ecrins Ulusal Parkına yakın bir noktada bulunuyor. Bölgede yer alan 1485 metre dağ kamp alanına dahil edilmiş hatta kamp bölgesi bu dağa konuşlandırılmıştır.Bu kamp alanı doğa ile iç içe olan muhteşem yerlerden birisi. Bu kamp alanında hem göl hemde dağ manzarasıyla karşılaşmak mümkün. Kamp alanına gelen ziyaretçiler gölde yüzebilir yada balık tutabilirler. Gölün kenarında da çadırlarını kurarak muhteşem bir kamp geçirebilirler. Eşsiz manzaraların yer aldığı kamp alanında ücretler ise oldukça düşük miktarlarda.

Camping Lindenhof Kamp Yeri

Lindenhof kamp alanı doğa güzellikleri ile meşhur İsviçre’de bulunmak. Kamp yeri Biel gölünü etrafına kurulmuş. Kamp alanı hem göl hem orman hem de Jura Tepelerinin eşsiz manzarası ile çevrili. Bu kamping alanı bisiklet sporu gerçekleştirmek yada tırmanma sporu gerçekleştirmek adına Avrupa’da yer alan en güzel kamp alanlarından birisidir. Kamp ücretlerinin ise diğer kamp yerlerine göre biraz daha pahalı olduğunu görmekteyiz.

1 Yorum

  1. Bu yazıda yer alan kamp alanları hakkında daha fazla bilgi alabileceğimiz bir kaynak var mı? Etrafı doğal güzelliklerle çevrili kamp alanlarına gitmeyi çok seviyorum ve bu yazıda bahsedilen yerlerle ilgileniyorum. Teşekkürler!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz