Bolu’da Gezilecek Yerler ve Konaklama

0

Bolu tarihi, doğal ve turistik birçok güzelliğiyle Türkiye’nin en çok ziyaret edilen şehirlerinden biridir. Bolu’da mutlaka gezip görmeniz gereken yerleri sizler için sıraladık. Bolu’da gezilecek yerler nelerdir?

Gölcük Tabiat Parkı

Gölcük Tabiat Parkı doğayla baş başa olmak isteyenlerin tercih etmesi gereken yerlerden biridir. Güzel bir manzara eşliğinde yürüyüş ya da bisiklet turu yapabilir, sevdiklerinizle piknik, mangal veya kamp yapabilirsiniz. Gölcük Tabiat Parkı’nda bulunan Bungalov evlerde konaklayabilir, doğayla iç içe bir tatil yapabilirsiniz.

Yedigöller Milli Parkı

Yedigöller Milli Parkı’nda en büyüğü Büyük Göl, en küçüğü Küçük Göl olmak üzere yedi tane set gölü bulunur. Asıl kullanım amacı balıkçılık olan Yedigöller Milli Parkı, birçok insan tarafından ziyaret edilen doğal bir güzelliktir.

Bolu’da En Çok Ziyaret Edilen Yerler

Abant Gölü ve Tabiat Parkı

Bolu gezisi denildiği zaman ilk olarak akla Abant Gölü gelir. Bolu’da en çok ziyaret edilen yerlerden biri olan Abant Gölü’nün çevresinde birçok konaklama yeri bulunur. Ziyaretçiler Abant Gölü ve Tabiat Parkı’nda bisiklet ve fayton turları yapabilir, göl manzarası eşliğinde kamp yada piknik yapabilirler.

Akkaya Travertenleri

Bolu’nun Çepni Köyünde yer alır. Pamukkale Travertenlerine benzerliğiyle dikkat çeken Akkaya Travertenleri görülmesi gereken doğal güzelliklerden biridir. Çevresinde herhangi bir yapılaşma bulunmamaktadır ve devlet tarafından korunur. Doğal soda suyuna sahip açık havuzları vardır. Bu su birçok hastalığa şifadır. Ziyaretçiler burada piknik de yapabilirler.

Bolu’da Konaklama İmkanları Nasıl?

Bolu doğal güzellikleriyle ön plana çıkmış bir şehrimiz olarak her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Bu nedenle her bütçeye uygun birçok otel ve pansiyon bulunur. Yine Gölcük Tabiat Parkında bungalov evlerde kalabilir veya Bolu’nun birçok güzel yerinde kamp yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz