Bosna Hersek’de Gezilecek Başlıca Yerler

0

Bosna Hersek, Balkanlar’ın en gözde tatil ve de turistik şehirlerinden olmasının yanı sıra; zengin tarih geçmişi ve de sanat yapıları ile göz kamaştırıyor. Bosna’da her din ve de dilden insana rastlayabilirsiniz. Neredeyse 4 farklı etnik grubu içinde barındıran bu toprak parçasında adımınızı attığınız her yerin farklı bir hikâyesi var. Efsaneler ve de özel hikâyeler ile dolu bir tatil ya da tur için Bosna Hersek en güzel tercih olacaktır. Bosna Hersek’de nereler gezilir nerede kalınır gibi şeyleri merak ediyorsanız, bilin ki çok fazla alternatifiniz olacak.

Mostar Köprüsü Âşıkların Köprüsü

Mostar köprüsünün efsanesini iliklerinize kadar hissedebileceğinizden hiç kuşkunuz olmasın. 1566 yıllarında inşası tamamlanan köprü, birçok dizi ve de türküye ilham vermiştir. Büyük bir savaşı atlatan bu köprü yılar önce restore edilmiş ancak gerçekliğinden ve de yaşattığı hislerden asla taviz vermiyor.

Âşıklar Köprüsü

Aşıkalr Köprüsü’ nün en önemli özelliği; hala o köprüye baktığınızda daha önce yaşamış olan insanların izlerine rastlayabilirsiniz. Bosna’ya geldiğinizde görülebilecekler listesine Aşıklar Köprüsü’nü de ekleyerek aşıkların bu köprüde nasıl dilek tuttuğunu deneyimleyebilirsiniz.

Eşsiz Bir Şelale: Kravitse

Daha önce karşılaştığınız ya da duyduğunuz tüm şelaleleri sizlere unutturacak olan bir doğa şaheseri olan Kravitse; adeta saklanmış olan bir cennet. Yüksek bir dağdan akan şelalenin üç bir kenarı kaplıdır. Böylece doğal bir havuz olarak da adlandırabileceğiniz Karvitse’de ister yüzün isterseniz de doğa harikası olan bu alanı inceleyin.

Kayak Merkezi Jahorina

Bosna’ya kış mevsiminde yolculuk yapmak isteyenlerin gezebileceği en özel mekân kesinlikle Jahorina Dağı ve de onun turistlik otelleridir. Hem kayak yapabileceğiniz, hem de eşsiz kamp alanlarını gezebileceğiniz bu dağ, sizlere görsel bir aykırılık sunuyor. Bosna’da yaz ya da kış aylarında Jahorina Dağı’na çıkmayı unutmayın.

Diğer detaylı bilgiler;

https://www.nerelergezilir.combosna-hersekde-gezilecek-yerler-gorulmesi-gereken-sehirler/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz