Bozcaada’da Kamp Yapılabilecek Alanlar

1

Bozcada büyük şehirlere yakınlığı ve sakin olması sebebiyle birçok tatilci tarafından tercih edilen bir yerdir. Bozcaada’da kamp yapılabilecek alanlar oldukça sınırlı sayıda bulunduğundan çadır hayatından hoşlananlar için çok fazla bir seçenek bulunmamaktadır

Bozcaada’da Kamp Yapabileceğim Yerler Nerelerdir?

Pikamp kamp alanı Bozcaada’nın merkezine çok fazla uzak olmadığı için birçok tatilci tarafından tercih edilen bir mekândır. Sahil alanına yakınlığı sebebiyle tatilciler tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Birçok kampçının keşfiyle oluşmuş bu mekân kum üzerinde bir sahile kurulmuş. Herhangi bir tesis tarafından işletilmediği için giriş için bir ücret ödemenize gerek bulunmamaktadır. Çadırlarınız, kamp hayatı için olması gereken eşyalarınız yanınızda ise ve kamp için ayrıca bir ücret ödemek istemiyorsanız burası tam size göre bir tatil yeri. Üstelik yüzmeyi sevenler için de denize çok yakın. Yüzmek için çok uzun mesafe yürüyüş yapmanıza gerek yok. Bu kamp alanı Bozcaada’nın merkezine de çok yakın mesafede bulunuyor. Herhangi bir kişisel ihtiyacınız olduğunda merkeze gitmeniz buradan çok kolay olmaktadır. Bu sebeple de tatilciler arasında çok fazla tercih edilmektedir.

Bozcaada’da bir diğer kamp alanı Ada Camping’dir. Diğer kamp alanına göre şehir merkezine biraz daha uzaktır. Sahil mesafesi de oldukça fazladır. Yani denize girmeniz için biraz yürümeniz gerekecektir.

Kamp Alanlarına Giriş Ücretli midir?

Ada Camping kamp alanı için giriş ücreti ödemeniz gerekmektedir. Bir işletme tarafından işletildiği için buraya bir tesis kurulmuş bu nedenle ziyaretçiler için belirli bir ücret alınmaktadır. Araba ve karavan fiyatı ayrı hesaplanmaktadır. Yani arabayla girerseniz ücret farklı, karavan ile girerseniz farklı ücret ödemektesiniz. Yaklaşık ücret günlü 40-45 TL gibi bir tutardır. Hesaplı bir şekilde tatil yapmak isteyenler için çok iyi bir fırsat olmaktadır.

Kamp Alanında Yemek Olayı Nasıldır?

Kamp yerlerinde yemeklerinizi kendi imkânlarınıza pişirebilirsiniz. Ufak tüpünüz, mangalınız, semaveriniz ile kamp alanına girmeniz mümkündür. Kendin pişir kendin ye mantığında hareket edebilirsiniz. Bir tesis tarafından işletilen kamp alanın da ayrıca oradan da yemek yeme imkânınız bulunmaktadır. Sabah kahvaltısı, öğlen yemeği, akşam yemeği gibi seçenekler de mevcuttur.

Kamp Alanlarında Çadır Dışında Nerede Kalabilirim?

Kamp alanlarında çadırda kalmak istemeyenler için bungalov evleri de mevcuttur. Günlük ücret üzerinden ödeme yapılan bungalov evleri de oldukça güzel konfora sahiptir. Bu evlerin günlük ücreti de 100 TL civarındadır. Ayrıca kiralık karavanlar da tatilcilerin hizmetine sunulmaktadır. Çadır hayatından hoşlanmayanlar ancak doğa ile baş başa bir tatil geçirmek isteyenler için karavanlar ya da bungalovlar bulunmaz bir fırsattır. Bozcaada’nın eşsiz manzarasında temiz havada bol bol dinlenebileceğiniz bir tatil planlıyorsanız, beş yıldızlı otellerden sıkıldıysanız, yürüyüşünüzü yaparak, hamakta sallanarak tatilin tadını çıkarmak istiyorsanız kamp alanları tam size göre bir tatil imkânı sunmaktadır.

1 Yorum

  1. Bozcaada’da kamp yapmayı düşündüğümüzde, kamp alanlarında yemek hizmeti sunuluyor mu? Yoksa kendi yemeğimizi mi getirmemiz gerekiyor?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz