Büyükada Gezi Rehberi

22.02.2022
34
Büyükada Gezi Rehberi
sosyal medya yönetimi

Büyükada İstanbul’da bulunan ve İstanbul’da en fazla ziyaret edilen doğa harikası turizm merkezlerinden birisidir. İstanbul’u ziyaret edecekler Büyükada’ya uğramalı ve büyükada’da gezilecek yerler ziyaret edilmelidir. Zira Büyükada’da güneşe ve doğaya doyabilirsiniz.

Büyükada Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Büyükada Prenses adası olarak tabir edilen dokuz adadan en büyüğüdür. Geniş bir alana sahip olan bu ada üzerinde birçok aktivite yapılabilir ve denizin eşsiz manzarası eşliğinde kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Büyükada Rum ve Türklerin bir arada yaşadığı yerlerden birisidir. Ada üzerinde Rum mimarisinin karakteristik özellikleri keşfedilebilir ve farklı kültürlerle tanışabilirsiniz.

Mimarlık Harikası Aya Yorgi Kilisesi

1751 yılından günümüze kadar ulaşan bu kilise Ortodoks mimarisinin önemli özelliklerini taşıyor. Bu kilise ada üzerinde en çok turist alan yerlerden birisi. Bu adaya yolunuz düştüğünde bu kiliseye kısa bir yürüyüşün ardından ulaşabilirsiniz.

Ahşap Yapı Örneği Olarak Rum Yetimhanesi

1. Abdulhamid zamanından günümüze kadar gelen bu yapı Büyükada üzerinde ziyaret edilmesi gereken yerler arasında yer alıyor. Büyükada’ya geldiğinizde burayı ziyaret etmemek sizi pişman edebilir. Çünkü bu yapı ahşap yapı örneğinin en büyüğünü meydana getirmektedir.

Denizin Güzelliği Eşliğinde Prenses Koyu

Prenses koyu, Büyükada’da yer alan en iyi doğal güzelliklerden birisidir. Bu koya ulaşmak istiyorsanız Büyükada üzerinden bu koya özel olarak ulaşım sağlanan motorları kullanmanız gerekmektedir. Bu motorlar ücretsiz olarak ziyaretçilere sunularak doğrudan koya götürmektedir. Koy üzerinde sizleri bekleyen eşsiz bir manzara yer almaktadır. Burada yiyecek içecek ürünleri ile plaj hizmetleri ziyaretçilere sunulmaktadır. Ücretli olan bu koyun belirli saatler aralığında çık olduğunu belirtmemiz gerekiyor.

Piknik Severler İçin Dilburnu

Eğer ki deniz manzaralı ve ağaçların içerisinde bir piknik hayal ediyorsanız ada üzerinde bulunan Dilburnu piknik bölgesi tam da bu hayalinizi gerçekleştiriyor. Bu piknik bölgesi adanın batısında yer almaktadır. Dilburnu piknik alanı yılda birçok yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. Bu bölge yaklaşık olarak beş yüz metre uzunluğunda ada üzerinde bulunuyor. Dilburnu piknik bölgesinin kuzeyinde ve güneyinde ise iki tane koy yer almaktadır.

seo danışmanlığı
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2024 Nerelergezilir.Com Gezi Sitesi Tüm Hakkı Saklıdır