Kapadokya Gezilecek Yerler

Kapadokya Gezilecek Yerler
sosyal medya yönetimi

Şüphesiz Kapadokya gezilmesi gereken yerlerin en başında gelmektedir. Gezilecek yerlerde adını resmen altın harflerle yazdırmıştır. Gerek gezilecek yerleri, gerekse meşhur yemekleri oldukça ün kazanmış ve beğeniyle karşılanmıştır. Kapadokya en çok peri bacalarıyla anılmaktadır.

Ve bu peri bacaları masallarımıza, kitaplarımıza kadar işlemiştir. Binlerce insan Kapadokya’yı görmeye gelmektedir. Tarih boyunca yüz ölçümü bozulmamıştır. Türkiye’nin de en çok turist toplayan yeri olmuştur. Bölgede oluşan yanardağ patlaması sonucu oluştuğu bilinmektedir. İsterseniz bu eşsiz yerin gezilecek yerlerine beraber bakalım.

Kapadokya Gezilecek Yerler

  • Ürgüp: Nevşehir’in içerisinde bulunan bir yerdir. Bu yer oldukça tarihidir. Tarihi olması sizi kendine hayran bırakacaktır. Kapadokya’da en bilinen yer diyebiliriz. Kapadokya’da bulunursanız Ürgüp’e gitmenizi tavsiye ederim.
  • Temenni Tepesi: Bu tepe kayalarla oyulmuş evlerin oluşturduğu bölgedir. Bu oyulmuş evlerde hala insanlar yaşamaktadır. Farklı mimari eseri görmek istersiniz burayı tercih ediniz.
  • Üç Peri Bacası: Üç güzeller olarak da adlandırılmakta. Fotoğraflarda da sık sık karşınıza çıkar. Üç peri bacası efsanelere konu olmuştur. Ve Kapadokya’nın sembolü haline gelmiştir.

Kapadokya’da Meşhur Yemekler

Tatile gittiğiniz yerin yemeklerini yemeden dönmek olmaz. Hem gezecek hem yiyecek hem de kalacaksınız. Kapadokya’nın meşhur olan enfes yemeklerine bayılacaksınız. Bu meşhur yemekler şunlardır; Nevşehir testi kebabı, sızgıt, düğü çorbası, Nevşehir tavası, nohutlu yahni, ağpakla, sütlü çorba ve soğanlamadır. Kapadokya’ya gezmeye geldiğinizde mutlaka ama mutlaka bu meşhur yemeklerden tadınız.

Kapadokya’da Konaklama Yerleri

Elbette gideceğimiz yerde konaklama yapmak zorundayız. Ama bu konaklamayı en güzel şekilde yapmak isteriz. Rahatlığı ve hizmeti sınırsız olsun isteriz. Evet size bulmuş olduğum konaklama yerleri; Kapadokya Hıll hotel &sıpa, cave seasons deluxe hotels, Zara cave hotel ve Carus cappadociadır.

https://www.nerelergezilir.comanadolu-gezisinde-nerelere-gidilmelidir/

seo danışmanlığı
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2024 Nerelergezilir.Com Gezi Sitesi Tüm Hakkı Saklıdır