Sedef Adasında Gezilecek Yerler

0

Sedef Adası İstanbul’da bulunan en küçük adalardan birisidir. Sedef Adası, Büyük Ada üzerinden gözle görülebilmektedir. Bu ada oldukça şirin olup huzur arayanların mutlaka gelmesi gereken bir yer olduğunu söyleyebiliriz. Ziyaretçiler için sedef adasında gezilecek yerler konusunda size bir kaç alternatif sunabiliriz.

Bilinmeyenleri İle Sedef Adası

Tarihçesi çok eskilere dayanan Sedef Adasının bazı özellikleri ziyaretçiler tarafından bilinmiyor. Mesela bu adanın yarısından büyük bir kısmı özel mülkiyet dahilinde yer almaktadır. Eğer ziyaretçi iseniz özel mülkiyet arazilerini ziyaret etmeniz pek mümkün görünmüyor. Ama halka açık olan kısımda diğer coğrafi güzellikleri görülmeye değer. Ada üzerinde üç tane doğa harikası plaj yer alıyor.

Sedef Adası Plajının Eşsiz Güzelliği

Sedef Adasında yer alan bu plaj ücretli bir plaj olarak ziyaretçilere hizmet vermektedir. Plaj ücretleri sezonuna göre farklılık gösterse de fiyatlar oldukça makul seviyelerdedir. Plaj çok geniş bir yüz ölçümüne sahiptir. Yaklaşık olarak beş bin kilometrelik bir alana sahip olan bu plaja ulaşım sağlamak için Büyükada üzerinden ücretsiz olarak sunulan motorlar kullanılabilmektedir.

Eğlence İçin Elio Beach Plajı

Bu plaj diğer plajlara göre küçük olsa da ada üzerinde eğlencenin merkezlerinden birisidir. Bu plajda ücretli olup, plaj üzerinde ziyaretçiler için her türlü hizmet sunulmaktadır. Bu plaj doğası ile dikkat çekmektedir.

Elit Bir Plaj Olan Clup Sedef Plajı

Clup Sedef plajı adada elit bir yapıya sahiptir. Bu plaj üzerinde bar, restorant gibi hizmetler sağlanmaktadır. Ayrıca bu plaj doğa ile iç içedir. Güneş ve doğanın bir arada olduğu plaj özellikle tek günlük ziyaretçiler için iyi bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor.

Adada Yapılacak Aktiviteler

Öncelikle belirtelim ki, bu ada üzerinde payton bulunmamaktadır. Aynı zamanda bisiklet gezintileri de ada üzerinde yapılmamaktadır. Bu ada üzerinde yapılacak en iyi aktivitelerin başında yüzme gelmektedir. Doğa ve denizin buluştuğu plajları yüzme aktiviteleri için oldukça iyi durumdadır. Bu ada üzerinde kısa süreli yürüyüşler yapılabilir. Yürüyüş noktasında ise şunu bilmeniz gerekir ki, adanın çoğunluğunda özel mülkiyet hakim olduğu için belli bir alanda yürüyüşe imkan veriliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz