Sevgililer Günü İçin Gezi Önerileri

0
sevgililer gününde nereler gezilir

Her yıl 14 şubat tarihinde tüm dünyada sevgililerin birbirlerine çeşitli jestlerle güzel bir gün geçirmeleri neredeyse gelenek haline gelmiştir diyebiliriz. Sevgililer günü tarihçesine bakacak olursak.

Sevgililer Günü, tarihi M.S. 3. yüzyılda Roma İmparatorluğu’nda yapılan Lupercal festivali ile bağlantılıdır. Festivalde, insanlar aralarında aşk ve sevgiyi kutlardı ve birbirlerine hediyeler verirdi. Günümüzdeki Sevgililer Günü kutlamaları bu geleneğin modern bir versiyonudur. 20. yüzyılda, kart ve hediyelerin satın alınması ve evli çiftler arasında romantik yemeklerin yapılması gibi kutlamalar yaygınlaşmıştır.

Siz de sevgilinize jest yapıp güzel bir tatil planlıyorsanız aşağıdaki yurtiçi ve yurtdışı alternatifleri inceleyebilirsiniz.

Sevgililer Gününde Yurtiçi Gidebileceğiniz Yerler

Bodrum: Türkiye’nin güney sahilinde yer alan bir turistik belde. Güzel plajlar, kalabalık gece hayatı, tarihi yapılar ve mükemmel yeme-içme seçenekleri ile ünlüdür. Bodrum Kalesi, Antik Tiyatro, Mausoleion ve Bodrum Castle gibi turistik yerlere ziyaret edebilir ve aynı zamanda deniz kenarındaki restoran ve barların tadına bakabilirsiniz.

İstanbul: Türkiye’nin en büyük ve turistik şehridir. Tarihi yapılar, tarihi bölgeler, alışveriş merkezleri, güzel manzaralar ve mükemmel yeme-içme seçenekleri sunar. Ayasofya, Kapalıçarşı, Sultanahmet Camii, Bosporus ve Beyazıt Camii gibi turistik yerlere ziyaret edebilir ve aynı zamanda Türk ve dünya mutfağından lezzetlerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Antalya: Türkiye’nin güney sahilinde yer alan bir turistik belde. Güzel plajlar, doğal alanlar, tarihi yapılar, alışveriş merkezleri ve mükemmel yeme-içme seçenekleri ile ünlüdür. Antalya Kalesi, Kaleiçi, Düden Şelalesi ve Kurşunlu Şelalesi gibi turistik yerlere ziyaret edebilir ve aynı zamanda deniz kenarındaki restoran ve barların tadına bakabilirsiniz.

Sevgililer Günü Gezi Tavsiyesi

Kaş: Türkiye’nin güney sahilinde yer alan bir turistik belde. Doğal alanlar, tarihi yapılar, güzel plajlar ve mükemmel yeme-içme seçenekleri ile ünlüdür. Kaputas Plajı, Antik Teatro, Kızılkum Plajı ve Xantos Antik Kenti gibi turistik yerlere ziyaret edebilir ve aynı zamanda deniz kenarındaki restoran ve barların tadına bakabilirsiniz.

Kapadokya: Türkiye’nin iç bölgesinde yer alan bir turistik belde. Doğal güzellikler, tarihi yapılar, balon turları ve mükemmel yeme-içme seçenekleri ile ünlüdür. Peri Bacaları, Uçhisar Kalesi, Göreme Milli Parkı ve Ihlara Vadisi gibi turistik yerlere ziyaret edebilir ve aynı zamanda Kapadokya mutfağından lezzetlerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Kuşadası: Türkiye’nin güney sahilinde yer alan bir turistik belde. Güzel plajlar, tarihi yapılar, deniz kenarındaki restoranlar ve mükemmel yeme-içme seçenekleri ile ünlüdür. Efes Antik Kenti, Dilek Milli Parkı, Lovers Beach ve Milli Park Kapısı gibi turistik yerlere ziyaret edebilir ve aynı zamanda deniz kenarındaki restoran ve barların tadına bakabilirsiniz.

Fethiye: Türkiye’nin güney sahilinde yer alan bir turistik belde. Güzel plajlar, tarihi yapılar, deniz kenarındaki restoranlar ve mükemmel yeme-içme seçenekleri ile ünlüdür. Oludeniz, Saklıkent Kanyonu, Gemiler Adası ve Telmessos Antik Kenti gibi turistik yerlere ziyaret edebilir ve aynı zamanda deniz kenarındaki restoran ve barların tadına bakabilirsiniz.

Marmaris: Türkiye’nin güney sahilinde yer alan bir turistik belde. Güzel plajlar, tarihi yapılar, deniz kenarındaki restoranlar ve mükemmel yeme-içme seçenekleri ile ünlüdür. Marmaris Kalesi, Amos Antik Kenti, İçmeler ve Turunç Plajı gibi turistik yerlere ziyaret edebilir ve aynı zamanda deniz kenarındaki restoran ve barların tadına bakabilirsiniz.

Sevgililer Gününde Yurtdışında Gidebileceğiniz Yerler

Paris, Fransa’nın başkenti ve turistik şehridir. Güzel manzaralar, tarihi yapılar, mükemmel alışveriş ve yeme-içme seçenekleri ile ünlüdür. Eiffel Kulesi, Louvre Müzesi, Notre-Dame Katedrali, Sainte-Chapelle ve Montmartre gibi turistik yerlere ziyaret edebilir ve aynı zamanda Fransız mutfağından lezzetlerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Roma, İtalya’nın başkenti ve turistik şehridir. Tarihi yapılar, mükemmel alışveriş ve yeme-içme seçenekleri ile ünlüdür. Kapitol Tepesi, Pantheon, Colosseum, Vatican City ve Sistine Chapel gibi turistik yerlere ziyaret edebilir ve aynı zamanda İtalyan mutfağından lezzetlerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Barcelona, İspanya’nın turistik şehridir. Güzel manzaralar, tarihi yapılar, mükemmel alışveriş ve yeme-içme seçenekleri ile ünlüdür. La Sagrada Familia, Park Güell, Gothic Quarter, Casa Batllo ve Picasso Müzesi gibi turistik yerlere ziyaret edebilir ve aynı zamanda İspanyol mutfağından lezzetlerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Prag : Çek Cumhuriyeti’nin başkenti ve turistik şehridir. Tarihi yapılar, mükemmel alışveriş ve yeme-içme seçenekleri ile ünlüdür. Charles Bridge, Prague Castle, Old Town Square, Wenceslas Square ve Jewish Quarter gibi turistik yerlere ziyaret edebilir ve aynı zamanda Çek mutfağından lezzetlerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Sevgililer Günü Gezilecek Yerler

Amsterdam : Hollanda’nın başkenti ve turistik şehridir. Güzel manzaralar, tarihi yapılar, mükemmel alışveriş ve yeme-içme seçenekleri ile ünlüdür. Rijksmuseum, Van Gogh Müzesi, Anne Frank Evi, Dam Square ve Rembrandtplein gibi turistik yerlere ziyaret edebilir ve aynı zamanda Hollanda mutfağından lezzetlerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Bali : Endonezya’nın turistik adalarından biridir ve doğal güzellikleri, plajları, tarihi yapıları ve kültürü ile ünlüdür. Uluwatu Tapınağı, Tanah Lot Tapınağı, Ubud Monkey Forest, Tirta Empul ve Besakih Tapınağı gibi turistik yerlere ziyaret edebilir ve aynı zamanda Endonezyalı mutfağından lezzetlerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Phuket : Tayland’ın turistik adalarından biridir ve plajları, tarihi yapıları, alışveriş ve yeme-içme seçenekleri ile ünlüdür. Big Buddha, Wat Chalong, Phuket Old Town, Phi Phi Adaları ve James Bond Adası gibi turistik yerlere ziyaret edebilir ve aynı zamanda Tay mutfağından lezzetlerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Cancun : Meksika’nın turistik şehridir ve plajları, turizm merkezleri, alışveriş ve yeme-içme seçenekleri ile ünlüdür. Chichen Itza, Tulum, Coba, Xcaret ve Xel-Ha gibi turistik yerlere ziyaret edebilir ve aynı zamanda Meksika mutfağından lezzetlerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Maldivler : tropikal adaları, plajları, snorkeling ve dalış merkezleri ile ünlüdür. Koral reefler, deniz hayatı ve güzel manzaralar sunar. Aynı zamanda gün batımı ve güneş doğumunun keyfini çıkarabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz