Tarsus’ta Gezilecek Tarihi Yerler ve Konaklama

Tarsus’ta Gezilecek Tarihi Yerler ve Konaklama
web tasarım

Mersin’in en güzel ilçelerinden biri olan Tarsus, kesinlikle gezilmesi gereken yerlerden biridir. Tarsus’u gezmek isteyenler için Tarsus’ta gezilecek güzel ve tarihi yerleri sıraladık. Tarsus’ta gezilmesi gereken yerler nelerdir?

Roma Yolu

Tarsus’ta en popüler yerlerden biri olan Roma Yolu, Sağlıklı Köyü’nde yer alıyor. 3 km uzunluğu ve 3 km genişliği bulunan Roma Yolu, Bizans Dönemi’nde kullanılan tarihi bir yoldur.

Tarsus Şelalesi

Doğal güzellikleri seven insanların hayran kalacağı Tarsus Şelalesi, Mersin’de en çok ziyaret edilen yerlerden biridir. Tarsus Şelalesi, Roma Dönemi’nde Roma Mezarlığı olarak kullanılmıştır.

tarsus şelalesi

Donuktaş

Mimarisiyle dikkat çeken Donuktaş Anıtı, Tarsus’un en çok ziyaret edilen yapılarından biridir. Tarsus‘un Tekke Mahallesinde bulunan Donuktaş Anıtı, Mersin’in simgelerinden biri haline gelmiştir. Güzel mimarisi ve sağlam yapısıyla günümüze kadar gelen Donuktaş Anıtı’nın daha önceki zamanlarda kilise olarak da kullanıldığı düşünülmektedir.

Kırkkaşık Bedesteni

Kırkkaşık Bedesteni, 1579 yılında Osmanlı Devleti tarafından aşevi olarak yapılmıştır. İleriki zamanlarda Cumhuriyet’in ilanıyla birlikte kapalı çarşı olarak kullanılan Kırkkaşık Bedesteni, büyük bir tarihi öneme sahiptir ve bu nedenle binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

Kırkkaşık Bedesteni

Kleopatra Kapısı

Tarsus’un tarihi yerlerinden biri olan Kleopatra Kapısı’nın kim tarafından yapıldığı belirsizdir. Roma Döneminde Roma Kralı tarafından Mısır Kraliçesine özgü olarak yaptırıldığı düşünülen Kleopatra Kapısı, oldukça ilgi gören yerlerden biridir.

Tarsus Müzesi

Tarsus ve tarihi hakkında bilgi edinmek isteyen ziyaretçilerin, Tarsus Müzesi’ni ziyaret etmeden gitmemesini öneririz. Tarsus’ta oldukça popüler olan Tarsus Müzesi, o yöreye ait birçok eseri ziyaretçilere sunuyor.

Tarsus’ta Konaklama İmkanları Nelerdir?

Her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilen Tarsus’ta birçok otel ve pansiyon seçeneği bulunmaktadır. Bu seçenekler arasından kendinize ve bütçenize uygun bir yerde konaklayabilirsiniz.

https://www.nerelergezilir.commersinde-kamp-yapilabilecek-alanlar/

web tasarım
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2024 Nerelergezilir.Com Gezi Sitesi Tüm Hakkı Saklıdır