Zürih Gezi Rehberi Gezilecek Yerler

0

İsviçre Avrupa kıtasının en seçkin ve zengin ülkeleri arasında yer alır. Başkenti Bern olan ülkenin en büyük şehri ise Zürih’tir. Zürih, turistlerin ve yerli halkın ilgisini büyük ölçüde çeken bir şehirdir. Gezilecek yeri çok fazladır ve gerçekten büyüleyicidir. Siz de Zürih gezilecek yerler ile ilgili bilgi almak istiyorsanız bu yazıyı okumalısınız.

Zürih’te Gezilecek Yerler

Zürih’te çok fazla gezilecek yer vardır.

Ancak en popüler gezilecek yerler şunlardır;

  • Bürkliplatz
  • Lindenhof
  • Botanik bahçesi
  • Rietberg Museum
  • Uetliberg
  • St. Peterskirche
  • Limmat

Bunlar Zürih şehrinin en popüler ve görülesi yerleridir. Zürih’i ziyaret edecekseniz ve Zürih gezilecek yerler konusunda kararsızsanız, bu listeyi mutlaka dikkate almalısınız.

Bürkliplatz

Burası bir iskeledir ancak sıradan bir iskele değildir. Göldeki teknelerin durak yeri olması haricinde, sanat galerisi, pazar yeri ve etkinlik alanıdır.

Bu yüzden, herkes için çeşitli aktiviteler yapılabilecek bir yerdir ve şiddetle tavsiye edilir. Aynı zamanda iskeleden Zürih Gölü ve Alpler manzarasını zevkle seyredebilirsiniz.

Lindenhof

Zürih kentinin çok huzurlu ve sevimli bir bölgesidir. Zürih’in tam merkezinde bulunur. Buradan Limmat nehri, belediye binası, Grossmünster, İsviçre Federal Teknoloji Enstitüsü ve üniversite gibi yapıları görebilirsiniz. Oldukça huzurlu bir havası vardır. Bol bol fotoğraf çekmek için uygundur. Çeşitli kafe ve restoranlar bulunur.

Botanik Bahçesi

Botanik bahçelerini kim sevmez ki? Eğer Zürih gezilecek yerler için liste yapıyorsanız botanik bahçesini kesinlikle eklemelisiniz. Bol yeşillik, mükemmel bitkiler ve rengarenk çiçeklerle birlikte huzur dolacaksınız. Bahçede 7 bin civarı bitki, çayır ve su birikintisi bulunur. Oldukça süslü bir bahçedir.

Rietberg Museum

Mükemmel Rieter parkında bulunur. Avrupa dışı sanat eserlerine ev sahipliği yapan bir müzedir.

Büyüleyici koleksiyonu ile gerçekten görülmeye değer ve son derece turistiktir.

Uetliberg

Zürih, Zürih gölü ve Alpler manzarasını izlemek için en uygun tepedir. Uetliberg zirvesine çıkıp manzarayı seyredebilir, fotoğraf çekebilir ve doyasıya doğa yürüyüşü yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz