Antalya’da En İyi Kamp Alanları ve Kamp Tesisleri

2

Antalya ülkemizin en ılıman iklimlerinden birine sahip olması sebebiyle tatil sezonunun en uzun sürdüğü yerlerden birisidir. Kamp tarzı tatil yapmak isteyenler için de geniş bir kamp alanı seçeneği bulunuyor. Mavi denizi, altın sarısı sahilleri ve yeşilin her tonunu barındıran bitki örtüsüyle kampçıların tüm ihtiyaçlarına tam anlamıyla karşılık veren Antalya tarihi yerler bakımından da oldukça zengindir. Antalya’da bulunan kamp alanları seçiminde tüm tatil alışkanlıklarına uygun seçenekler bulunuyor.

Antalya Havalimanı’na indikten sonra Antalya (AYT) Havalimanı Araç Kiralama hizmeti sedan veya panelvan bir araç kiralayıp tüm eşyalarınızı rahat bir şekilde yükledikten sonra Antalya’nın eşsiz kamp alanlarını keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Antalya’da en iyi kamp alanları ve kamp tesisleri sıralaması sunulan hizmetler ve kullanım alanlarına göre şöyledir;

Patara Camel Camping Kamp Alanı, Kaş

Patara ülkemizin en uzun ve altın sarısı sahili ile biliniyor. Patara Camel Camping kamp alanı yeşil ile mavinin altın sarısı sahille şeritlendiği bir noktada bulunuyor. Patara Camel Camping konseptinde çadır kurma alanları, karavan park alanları ve tesise ait bungalov tarzı konaklama seçenekleri bulunuyor. Kamp alanında çam ve zeytin ağaçları yoğunlukta.

Camel Camping Kamp Alanında Neler Var?

Kamp alanında misafirlerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere duş, tuvalet, sıcak su, internet, elektrik ve lavabolar bulunuyor. Kamp alanından yararlanmak isteyenlerin giriş ücretleri ise tercih ettikleri konaklama seçeneğine göre değişiyor. Kamp alanını kullanmak isteyen evcil hayvan sahiplerine ise hiçbir sorun çıkartılmıyor.

Evren Camping Kamp Alanı, Kaş

Doğa ile baş başa kalmak ve sessizliğin içerisinde huzuru bulmak istiyorsanız Evren Camping tam size göre. Zeytin ağaçlarının gölgesinde ahşap platformlar üzerine hazırlanan çadır kurma alanlarında doyumsuz deniz manzarasının keyfini çıkartabilirsiniz. Biraz eğlence veya aktivite yapmak isterseniz 10 dakikalık yürüyüş ile şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz. Evren Camping sahile de çok yakın olmasıyla ön plana çıkıyor.

Evren Camping Kamp Alanında Neler Var?

Evren Camping kamp alanına karavan veya çadır kurmak için gidebilirsiniz. Tercih edeceğiniz konaklama türüne göre kamp alanına giriş ücretleri değişiyor. Tesiste misafirlerin kullanması için elektrik, su, duş, sıcak su, tuvalet ve internet gibi hizmetler veriliyor. Evren Camping kamp alanına patili dostlarınızı rahatlıkla getirebilirsiniz.

Kaş Camping Kamp Alanı, Kaş

Kaş Camping şehir merkezine yürüme mesafesinde ve turkuaz bir denize sıfır konumda bulunuyor. Kaş Camping kamp alanını tercih edenler kaplumbağaların sanıldığı gibi yavaş olmadığını ve suyun altında nasıl şarkılar söylendiğini deneyimleyebilir. Zeytin ve çam gibi yeşilin her rengini barındıran ağaçların altında eşsiz bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz.

Kaş Camping Kamp Alanında Neler Var?

Samimi dostluklar kurabileceğiniz fasıl akşamlarına sahip olan Kaş Camping kamp alanına ailenizle rahatlıkla gidebilirsiniz. Tesiste karavan konaklama alanları, çadır kurma noktaları ve yenilenmiş bungalov konaklama alanları bulunuyor. Misafirlere sıcak su, duş, tuvalet, internet ve elektrik gibi imkânlar sunuluyor. Ayrıca ortak kullanım alanlarında buzdolabı ile çamaşır makinesi gibi ekstra hizmetler de veriliyor. Patili dostlarını yanından ayırmak isteyenlere güzel bir haber dostlarınızı buraya kabul ediyorlar.

Sundance Nature Village Kamp Alanı, Kemer

Harika bir doğa içerisinde kamp ateşi etrafında şarkılar söylemek istiyorsanız Sundance Nature Village kamp alanı tam size göre. Sabahın geldiğini duyduğunuz horoz sesleriyle anlayabilir, gözlerinizi açtığınızda karşınızda salınarak yürüyen bir at ile karşılaşmanız olasıdır. Kamp alanında düzenlenen aktivitelerle tekrar gelmek istediğiniz bir yer olduğunu anlayabilirsiniz. Çadırınızdan, kerpiç veya bungalov odanızdan çıktığınızda kendinizi doğrudan suya atabilirsiniz. Sundance Nature Village kamp alanında teknoloji hiç aklınıza gelmeyecektir.

Sundance Nature Village Kamp Alanında Neler Var?

Konaklama türünüze göre giriş ücretleri değişiyor. Çadır, karavan, bungalov, ahşap ve kerpiç konaklama alanları ile herkesin rahatlıkla konaklayabileceği çeşitliliğe sahip. Kamp alanında bulunan çeşitle hayvanlar ve at çiftliğinde hayvanlara olan ilginizin arttığını fark edebilirsiniz. Tesiste elektrik, su, tuvalet, duş, sıcak su ve internet gibi hizmetler bulunuyor. Tabi ki bu kadar hayvanlara önem verilen bir kamp alanında patili dostlarınıza da kapılar sonuna kadar açılıyor.

 • Phaselis (Bostanlık) Koyu Kamp Alanı, Kemer

Yeşilin ortasından deniz kokusunu alabildiğiniz ve denizin maviden turkuaza dönüştüğünü görebildiğiniz muazzam bir koyda hayata yeniden başlayabilirsiniz. Bostanlık koyu sessiz ve huzurlu bir kamp alanı olarak tüm ihtiyaçlarınıza karşılık verebiliyor. Berrak deniz suyu, yeşilin her tonuna sahip ormanları ve koy etrafında bulunan tarihi yerleşim yerleriyle keyifli bir kamp seçeneği sunuyor.

Phaselis Koyu Kamp Alanında konaklarken yakın bölgelerdeki koyları ve Phaselis başta olmak üzere antik kentleri daha kolay ziyaret edebilmek için Rentalia ile araç kiralayabilirsiniz.

Phaselis – Bostanlık Koyu Kamp Alanında Neler Var?

Phaselis – Bostanlık koyu bakir bir konaklama alanı. Koy etrafında çeşme, elektrik, duş, internet ve yeme içme imkânları bulunmasa da kamp alanında tüm bu imkânlara ulaşmak mümkün. Misafirlere otopark alanları da sağlanmış durumda. Patili dostlarınızı kamp alanına getirebilirsiniz. Bir hatırlatma yapmakta fayda var o da gelirken yanınıza dolu bir powerbank almanız. Eşsiz manzaraları resimlemeniz için bu gerekli.

 • Çıralı Camping Kamp Alanı, Kemer

Portakal ağaçlarından gelen eşsiz kokularla uyanmak isteyenler için Çıralı Camping bulunmaz bir fırsat sunuyor. Doğa ile baş başa kalmak yeşilin içerisinde kaybolmak ve huzuru bulmak için Çıralı Camping kamp alanı tüm olanaklarını seferber ediyor. Çıralı Camping kamp alanına Antalya merkezden Fethiye istikametine doğru giderken Yanartaş yolundan sola yani sahil tarafına inerek ulaşabilirsiniz. Kamp alanına inerken sizi asırlık çam ve çınar ağaçları selamlayacaktır.

Çıralı Camping Kam Alanında Neler Var?

Çıralı kamp bölgesinde ücretli ve ücretsiz kamp alanları bulunuyor. Geniş bir sahili bulunan Çıralı bölgesinde dilediğiniz noktaya kamp kurabilirsiniz. Ancak tuvalet, elektrik, duş ve internet gibi hizmetler her bölgede bulunmuyor. Bu imkânlardan yararlanmak isteyenler ücretli alanları tercih edebilir. Patili dostlarınızı yanınızda getirmenizde hiçbir sakınca bulunmuyor.

 • Bellerofon Camping Kamp Alanı, Kemer

Bellerofon Camping kamp alanı hem doğa hem tarihi yerleşim noktalarına yakın olması sebebiyle farklı tatil yapmayı sevenler için güzel bir tercih. Çıralı sahili üzerinde bulunan antik Olimpos ve Phaselis kentlerine yürüyerek ulaşabilirsiniz. Yanartaş’a çıkabilir ve eşsiz deniz manzarasının keyfini sürebilirsiniz. Safari turlarına atlarla çıkarak eşsiz doğa gezileri yapmak mümkün. Sahilde sunulan su sporları aktivitelerine de katılabilirsiniz. Tatil için ihtiyaç duyacağınız tüm imkanlara Bellerofon Camping kamp alanında ulaşmanız mümkün.

Bellerofon Camping Kamp Alanında Neler Var?

Kamp alanında yapmak istediğiniz konaklama türüne göre giriş ücretleri farklılık gösteriyor. Tesisin arka kısmında bulunan geniş alanı karavan parkı olarak kullanabilirsiniz. Çadır, bungalov ve Bellerofon Hotel odalarında konaklama imkanı bulunuyor. Tesiste duş, tuvalet, sıcak su, internet ve elektrik gibi hizmetler veriliyor. Bellerofon Camping evcil hayvanlarınız için kapılarını sonuna kadar açıyor.

 • Elif Camping Kamp Alanı, Kemer

Çadır, bungalov ve ahşap ev kiralama seçenekleri sunulan Elif Camping kamp alanı denize sıfır konumda. Tesiste misafirler için yemek hizmetleri de sunuluyor. Elif Camping kamp alanında çam, zeytin, portakal ve çeşitli meyve ağaçları bulunuyor. Bir kamp alanında bulunması gerekenden daha fazla olanak sunuluyor.

Elif Camping Kamp Alanında Neler Var?

Kamp alanında sunulan konaklama türüne göre giriş ücretleri değişiyor. Tesis içerisinde duş, elektrik, sıcak su, internet, yemek, kiralık çadır, oda ve tulum kiralama gibi hizmetler sunuluyor. Patili dostlarından ayrılmak istemeyenler için gereken kolaylık sağlanıyor.

 • Aylak Yaşam Kampı Kamp Alanı, Kemer

Misafirlerine farklı bir deneyim sunan Aylak Yaşam Kampı konsept olarak at arabaları üzerine tasarladığı konaklama hizmetleriyle ilgi çekiyor. Çam, palmiye, meyve ağaçları ve yasemin kokuları içerisinde bir kamp yapma deneyimi sunuyor. Doğa tutkunları için Aylak Yaşam Kamp alanı tutkularının tam karşılığını veriyor. Otantik yapılara yer verilen kamp alanında at arabaları kullanılarak inşa edilmiş odalar, ahşap yapılar ve teras köşk adını alan özel tasarım konaklama seçenekleri bulunuyor.

Aylak Yaşam Kampı Kamp Alanında Neler Var?

Aylak Yaşam Kampı giriş ücretleri konaklama tercihlerine göre değişiyor. Tesis misafirlerine elektrik, duş, sıcak su, tuvalet ve internet gibi hizmetler sunuyor. Tesisin ortak kullanım alanlarında misafirler için buzdolabı ve çamaşır makinesi mevut. Tesise patili dostlarınızı rahatlıkla getirebilirsiniz.

 • Hco Camping Kamp Alanı, Kemer

Rengarenk 5 dönümden daha geniş bir nar bahçesinde doğanın sesini dinleyin. Hco Camping kamp alanı çadır kurmayı sevenler, karavan ve ahşap barakalarda konaklamak isteyenler için biçilmiş kaftan. Tesiste bulunan yüzme havuzunda serinleyebilir, yorgunluğunuzu hamaklarda uzanarak kuş sesleri eşliğinde giderebilirsiniz. Derin bir nefes alarak ciğerlerinize bol miktarda oksijen doldurabilirsiniz.

Hco Camping Kamp Alanında Neler Var?

Hco Camping giriş ücretleri konaklama tercihine göre değişiyor. Tesiste taş odalar, bungalov yapılar ve çadır kurma alanları bulunuyor. Karavancılar da rahatlıkla kamp alanını kullanabilir. Hco Camping kamp alanında elektrik, duş, yüzme havuzu, sıcak su, internet gibi hizmetler sunuluyor. Günlük kullanım için çadır ve tulum kiralamak mümkün.

 • Engin Camping Kamp Alanı, Kemer

Limon ve dut ağaçlarının altında yemyeşil bir zeminde kamp deneyimi isteyenler Engin Camping kamp alanını tercih edebilir. Doğa ile iç içe huzurlu bir tatil yapmak isteyenler 150 metre yürüyerek denizde serinleyebilir. Oldukça geniş bir alana sahip Engin Camping kamp alanı şehrin stresinden uzaklaşmak için doğru bir tercih olacaktır.

Engin Campin Kamp Alanında Neler Var?

Tesise giriş ücretleri konaklama türüne göre farklılık gösteriyor. Engin Camping kamp alanında sıcak su, duş, tuvalet, elektrik ve internet gibi hizmetler veriliyor.

 • Ada Pansiyon Kamp Alanı, Kemer

Hem deniz hem de havuz olsun diyenler için Ada Pansiyon Kamp alanı bu iki seçeneği birden sunuyor. Olimpos antik kenti yakınlarında bulunan Ada Pansiyon Kamp alanı büyük çam ağaçları altında huzurlu bir tatil yapmak isteyenleri bekliyor. Tesiste çadır kampı yapmak isteyenler için özel alanlar bulunuyor.

Ada Pansiyon Kamp Alanında Neler Var?

Tesislerin giriş ücreti konaklama tercihine göre değişiyor. Kamp alanını kullanmak isteyenler için duş, su, elektrik, internet sıcak su gibi imkanlar sağlanıyor. Ortak kullanım alanlarında bulunan buzdolabı ve çamaşır makinelerini kullanmak mümkün. Evcil hayvanlarından ayrılmak istemeyenler için Ada Pansiyon Kamp alanı kapılarını evcil hayvanlarınıza sonuna kadar açıyor.

 • Andriake Camping Kamp Alanı, Demre

Portakal ve limon ağaçlarından yayılan mis gibi kokularla dünyaya yeniden gelmiş gibi olabilirsiniz. Turkuaz deniz manzarası ve bol miktarda yeşil alanı ile Andriake Camping kamp alanı eşsiz gün batımı manzaralarıyla hayatınızda unutamayacağınız anlar yaşatıyor. Portakal ve limonların çiçek açma zamanında burada olmaya çalışın.

Andriake Camping Kamp Alanında Neler Var?

Kamp alanı giriş ücretleri konaklama türüne göre değişiyor. Tesiste tuvalet, sıcak su, duş, elektrik, internet ve ortak kullanım alanlarında buzdolabı, çamaşır makinesi imkanı sunuluyor. Patili dostlarınız sevgiyle karşılanarak kapıları sonuna kadar açılıyor. Tesiste ortak kullanım alanlarında sunulan hizmetler ise bonus olarak görülüyor.

2 YORUMLAR

 1. Evren de kamp yapma fırsatım oldu ama hiçbirinde ege tarafında yaptığım kamp kadar zevk almadım oraların tadını alınca antalya tarafları hem çok nemli hem de fazla hareketli geliyor.

 2. Yazıyı okurken Antalya’nın doğal güzelliklerine olan hayranlığım bir kez daha arttı. Bu kamp alanlarının hepsi harika gibi görünse de, hangisini seçmek için en önemli faktör nedir sizce? Doğa yürüyüşleri yapmak isteyen biri için hangi kamp alanı daha elverişli olabilir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz