Çeşme’de Gezilecek Yerler

0
İzmir Çeşme Gezilecek Yerler

Çeşme, İzmir ilinin en sevilen ilçelerinden birisidir. Her yıl yerli ve yabancı turistler tarafından sıklıkla tercih edilir. Hem gün içinde hem de gecenin geç saatlerinde daima hareketlidir. Bundan dolayı ziyaretçiler gün içerisinde semti keşfe çıkarken gece de birbirinden farklı eğlence mekanlarında keyifli vakit geçirebilirler.

Çeşme’de Gezilecek Yerler

Çeşme dendiği zaman akıllara genellikle gündüz plajda vakit geçirmek gece de eğlence mekanlarında vakit geçirmek gelebilir. Ancak Çeşme, hem tarihi bakımdan hem de doğal güzellikler bakımından oldukça zengindir. Çeşme ziyaretleriniz sırasında şu noktalara da uğrayabilirsiniz;

  • Çeşme Kalesi,
  • Çeşme Müzesi,
  • Tarihi Kervansaray,
  • Aya Haralambos Kilisesi,
  • Germiyan Köyü Otantik Evleri gibi bir çok tarihi mekan oldukça dikkatinizi çekecektir.

Uzun yıllardır korunan tarihi yapısı ve cana yakın insanlarını tanıyarak Çeşme tatilinizi her açıdan verimli hale getirebilirsiniz.

https://www.nerelergezilir.comizmir-kamp-alanlari/

İzmir Çeşme Gezi Rehberi

İzmir Çeşme Gezi Rehberi

Çeşme Kalesi

Çeşme’nin simgesi konumunda olan Çeşme Kalesi, 1508 yılında inşa edilmiştir. İkinci Beyazıt döneminde Mimar Ahmet Oğlu Mehmet tarafından inşa edilen bu kale günümüzde hala sağlam bir şekilde varlığını korumaya devam etmektedir. İçerisinde Çeşme Arkeoloji Müzesi de bulunan kale, ülkemizin en eski tarihi yapılarından birisi konumundadır.

Çeşme Müzesi

Çeşme gezilecek yerler listesinin olmazsa olmazlarından olan Çeşme Kalesi’nin içerisinde yer alan bu müze oldukça büyüktür. Müzeyi gezmek için geniş bir zaman dilimi ayırmayı unutmamalısınız. 1965 yılında kurulmuş ve içerisinde eski dönemlere ait silahlar sergilenmeye başlanmıştır. Ancak hava şartları bakımından nem oranı yüksek olan bir ilçe olduğundan dolayı silahlarda zaman içerisinde paslanma başladığından dolayı sergilenen eserler İzmir ve Ödemiş ilçelerindeki müzelere götürülmüştür. Müzede ilçenin tarihi ile ilgilin birçok bilgiye ulaşmak mümkündür.

https://www.nerelergezilir.comcesmede-kahvalti-yapilacak-yerler/

Tarihi Kervansaray

Tarihi Kervansaray, Çeşme ziyareti yapan bir çok kişinin keyifli vakit geçirdiği yerlerden birisidir. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından korunaklı bir kale yapılması emrinden sonra Babuççuoğlu Ali tarafından yapılmıştır. Tarihi yapısını korumaya devam eden bu Kervansaray içerisindeki mekanlarda keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Germiyan Köyü Otantik Evleri

Çeşme’nin Germiyan Köyü’nde bulunan otantik evler ziyaretçileri adeta eski dönemlere götüren bir zaman tüneli gibidir. Çeşme ziyaretleriniz esnasından bu otantik evlerle konaklayabilir ve köyün tertemiz havasında sakin bir tatil geçirebilirsiniz.

https://www.nerelergezilir.comizmirde-gezilecek-yerler-ve-turistik-alanlar/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz