Diyarbakır’da Kahvaltı Yapılacak Yerler

Diyarbakır’da Kahvaltı Yapılacak Yerler
sosyal medya yönetimi

Diyarbakır, ülkemizin Güney Doğu Anadolu bölgesinde bulunan bir ilimizdir. Yıllarca kendini korumayı başaran tarihi yapısı ve geleneklerine bağlılığı ile bilinen Diyarbakır, yerli yabancı birçok turist tarafından da her sene sıklıkla ziyaret edilmektedir. Özellikle doğu kültürünün birbirinden lezzetli yemekleri birçok dünya ülkesi tarafından bilinmekte ve ünün yaymaya da devam etmektedir.

Diyarbakır’da Kahvaltı

Diyarbakır dendiği zaman kendisine hayran bırakan tarihi kültürün yanında birbirinden lezzetli yemekleri, kahvaltıları da dikkat çekmektedir. Diyarbakır’ı ziyaret eden herkes mutlaka şu kahvaltı mekanlarına giderek yöresel kahvaltının tadını çıkarmalıdır;

  • Mustafa’nın Kahvaltı Dünyası,
  • Meşhur Kahvaltıcı Kadri,
  • Saray Kapı Kahvaltı & Kafe,
  • Han Kapısı Kahvaltı ve Yemek Sarayı,
  • İç Kale Kahvaltı & Kafe en çok ziyaret edilen ve ilk akla gelen mekanlar arasında yer alır. Tüm mekanların ortak özelliği Diyarbakır’ın tarihi yapısını yansıtmasıdır. Bir çok kişi yöresel kahvaltının keyfini çıkarırken, bu tarihi atmosfere de hayran kalır.

Diyarbakır Kahvaltı Mekanları

Mustafa’nın Kahvaltı Dünyası

Mustafa’nın Kahvaltı Dünyası

Diyarbakır’da kahvaltı dendiği zaman şüphesiz ki ilk akla gelen kahvaltıcıların başında gelir. Tarihi Paşa Han’ı içerisinde yer alan bu mekan, ziyaretçilerine hem modern hem de tarihi bir ortamda zaman geçirme seçeneklerini sunuyor. Tamamı yöresel lezzetlerden oluşan ve tüm ürünleri el yapımı olan kahvaltıda ise kavurmalı yumurta oldukça beğeni topluyor. Sabah saat 08.00’da hizmet vermeye başlayan mekan gece geç saatlere kadar açık kalmaya ve akşam saatlerinde de birbirinden lezzetli çorba menülerini sunmaya devam ediyor.

Meşhur Kahvaltıcı Kadri

Han içerisinde yer aldığından dolayı bir çok kişinin severek gittiği bir diğer kahvaltı mekanı ise Meşhur Kahvaltıcı Kadri. Yöresel kahvaltısı ve doyurucu menüsü ile çevre mekanlara göre uygun fiyat seçenekleri de en çok tercih edilmesinin nedenlerinden birisi. Sabah saat 05.00’te hizmet vermeye başlamasına rağmen boş yer bulmak oldu

kça zor olduğundan dolayı gitmeden önce rezervasyon yaptırmakta fayda var.

Saray Kapı Kahvaltı & Kafe

Saraykapı Kahvaltı

Tarihi yapısıyla, yöresel ürünleriyle bir gideni kendisine hayran bırakan mekanlardan bir diğeridir. Hem kahvaltı hem de kafe hizmeti verdiğinden dolayı bir çok kişinin durak noktalarından birisi haline gelmiştir. Oldukça geniş bir menüye sahiptir. Özellikle otantik mekan severler için eşsiz güzellikte yerlerden birisi.

seo danışmanlığı
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2024 Nerelergezilir.Com Gezi Sitesi Tüm Hakkı Saklıdır