Kanarya Adaları Gezi Rehberi

1

Ülkemizde soğuk günler yaklaşırken, yaz günlerini yaşamayı uzatabileceğiniz bir yer arıyorsanız Kanarya Adaları Kış ortasında bir vaha olarak seçenekler arasında bulunuyor. Peki, Kanarya Adaları Nerededir, Nasıl Gidilir Detaylı Bilgiler yazımızda.

Kanarya Adaları Nerededir

Kanarya Adaları Kuzey Atlantik Bölgesinde yer alan, 7 adadan oluşan bir takımadanın genel adıdır. Bu takımadalar Fas İspanya sınırının 113 kilometre batısında yer alır ve 480 kilometre uzunluğunda bir alanda bulunurlar. Kanarya Adaları Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote, Fuerteventura, La Palma, La Gomera ile El Hierro olmak üzere 7 ada ile diğer küçük adacıktan oluşur. Takımadalar İspanya yönetimindedir, eskiden Romalılar tarafından köpekler adası olarak bilinirken, kanaryaların adada çok olması nedeniyle Kanarya Adaları ismini almıştır.

Kanarya Adalarına Nasıl Gidilir

Öncelikle Kanarya Adalarına gitmek için en iyi dönem Temmuz-Ağustos aylarıdır, Alize rüzgarlarının estiği adalarda tropik bir iklim hakimdir. Kanarya Adalarına gitmek için en uygun yol havalimanıdır. Havalimanı İspanya’nın yolcu hacmi bakımından 5. büyük havalimanıdır ve yaz aylarında turist yolcu sayısı ciddi büyüklükteki rakamlara ulaşmaktadır.

Türkiye’den Kanarya Adalarına gitmek için Barcelona en iyi duraklardan biri. İstanbul’dan 3 saatlik bir yolculukla Barcelona şehrine ulaştıktan sonra Kanarya Adaları’na iç hat uçuşları ile ulaşabilirsiniz. Üstelik 100 Euro gibi makul ücretlerle. Madrid’de Adalara ulaşmak için bir başka seçenek. İspanya’nın diğer şehirlerinden de Kanarya Adaları’na uçuşlar mevcut ama Türkiye’den bu şehirlere direkt uçuş bulmak mümkün değil.

Kanarya Adaları’nda pek çok havalimanı bulunuyor, Tenerife ise takımadaların en büyüğü ve Kuzey ile Güney Havalimanına sahip. Adalar arasında ise feribot seferleri sürekli bulunuyor. Kanarya Adaları’na Portekiz ve Fas’tan da rahatlıkla ulaşılabiliyor, bölge turistik bir bölge olduğundan hava ve deniz yolcu taşımacılığı oldukça gelişmiş durumda.

Kanarya Adaları Sahiller ve Gezilecek Yerler

Kanarya Adaları eşsiz sahilleri ve doğal güzellikleriyle en gözde tatil beldelerinden biri. Dünyanın her yerinden milyonlarca gezdin Kanarya Adaları’nda konaklıyor ve eğlenerek tatil yapma imkanına kavuşuyor.

Kanarya Adaları’nın belli başlı gezilecek yerleri şunlar:

  • Maspalomas Bölgesi
  • Playa del Ingles
  • Playa de los Amadores
  • Las Palmas

Bu bölgelerde çok çeşitli eğlence mekanları, kaliteli restoranlar ve dinlenip okyanusta yüzebileceğiniz tertemiz sahiller bulunuyor.

  • Maspalomas Bölgesi

Maspalomas Bölgesi Gran Canaria adasında bulunur ve eşsiz sahilleri ile en çok ilgi gören turistik alanlardan biridir. Sahillerinin uzunluğu 12 km’ye ulaşan bölgede kumullar geniş alanları kapsar ve deniz turizminden yararlanmak isteyen her bölgeden gelen turistler için bulunmaz bir tatil yeri özelliğini taşır. Amadores plajı en tanınan plajdır, daha çok yaşlı nüfusun tercih ettiği bölge yine de eşsiz güzellikleri ve sakinliği ile görülmesi gereken bir yerdir.

  • Playa del Ingles

Bölgenin ismi İngilizlerin çok geldiği bir bölge olması açısından yerli halk tarafından konulmuştur, İspanyolca İngiliz anlamına gelen Ingles kelimesi bu yüzden kullanılır. Bölgeye Alman turistler de rağbet göstermektedir, her yerde Almanca tabelalar, menüler, dükkanlar görebilmek mümkündür. Okyanus kıyısındaki bu bölgede su oldukça temizdir, ancak berrak bir güzelliği bulmak mümkün olmaz, okyanus akıntıları suyu devamlı hareket ettirmektedir. Kumul alanlar oldukça geniştir, gezginler kendilerini çölde sanabilirler, ancak okyanusun dalgalarına da kısa süre içerisinde kendilerini bırakabilirler.

  • Playa de los Amadores

Playa de los Amadores’in Türkçe anlamı Aşıklar Plajıdır, Gran Canaria’nın en güzel plajı olan alan binlerce turistin akınına uğramaktadır. Gün batımında Atlantik manzarasının eşsiz olduğu plajda sahildeki gündelik hizmetler kusursuzca işlerken gezginler Kanarya Adalarının keyfini sürerler.

  • Las Palmas

Las Palmas ortalama bir İspanyol şehrinin tüm özelliklerini bünyesinde barındıran, küçük meydanları ile uzun ana caddelerine yayılan barları ile tam bir tatil beldesidir. Şehirde kaliteli restoranlar, İstiklal Caddesi benzeri hareketli uzun caddeler bulunmaktadır ve akşam yemekleri için ideal bir bölgedir,

1 Yorum

  1. Kişisel olarak Kanarya adaları için şöyle bir şey söyleyebilirim. Ülkemizde buna benzer çok yer var sadece yapılanma olarak düzenli ve sakin bir yer yabancılar malını pazarlamayı gerçekten iyi biliyor gözünüzde büyütecek kadar aman aman bir yer değil.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz