Fethiye’de Gezilecek Yerler

Fethiye’de Gezilecek Yerler
sosyal medya yönetimi

Dünyanın önemli turizm destinasyonları arasında yer alan Fethiye’ye her yıl milyonlarca yerli ve yabancı ziyaretçi geliyor. Fethiye sahip olduğu plajla, koylar, adalar ve vadilerle turistlerin vazgeçilmezleri arasında bulunuyor. Büyük şehirlerin kabalalığından kurtulmak isteyenler Fethiye’nin şu yerlerini ziyaret edebilirler.

  • Çalış Plajı,
  • Kelebekler Vadisi,
  • Ölüdeniz,
  • 12 adalar,
  • Cennet ve Katrancı Köyü,

Kendini doğanın ve denizin koynuna bırakmak isteyenler sıraladığımız yerleri ziyaret edebilirler. Bu mekanlar Fethiye’de görülmesi gereken en önemli mekanları arasında bulunuyor.

Fethiye Gezi Rehberi

Çalış Plajı

Çalış Plajı, bölgenin en önemli plajları arasında yer alarak geniş plaj imkanlarına sahiptir. Bu alanda yer alan restoran, otel ve hediyelik eşya dükkanları ziyaretçilere adeta sesleniyor. Akşam denizden esen ılık yaz esintileri ile yürümek isteyenler için ideal bir mekan olarak görülüyor.

Kelebekler Vadisi

Türkiye’nin doğal güzellikleri arasında yer alan Kelebekler Vadisi adını bölgede bulunan 80’den fazla kelebek türünden alıyor. Eşsiz güzelliklerinden biri olan bu alan 350 metre ulaşan dağlarla çevrilidir. Kelebekler eşliğinde gezi yapmak isteyenler muhteşem bir atmosferle karşılanırlar.

Fethiye Kelebekler Vadisi

Ölü Deniz

Olü deniz birçok medeniyet tarafından farklı şekillerde anılmıştır. Likyalılar zamanında ışık ve güne diyarı olarak adlandırılırken Ortaçağ’da ise uzak diyar olarak tanınmıştır. Anadolu’nun güneybatısında yer alan ve doğal güzelliklerden biri olan Ölüdeniz ziyaretçilerin uğramadan geçmediği bir nokta halinde bulunuyor. Tatilciler bu mekanda rüzgar ve kite sörfü yapmak isteyenler için ideal mekanlar arasında yer alıyor.

12 adalar

Fethiye’ye gelen ziyaretçilerin günlük teknelerle 12 adalara uğramadan buradan ayrılmazlar. Buraya gelen tatilciler buraya uğradıktan sonra gittikleri görülüyor.

Cennet ve Katrancı Köyü

Kelebekler ve Kabak Köyü’nden soran tatilcilerin uğradığı koylardan bir tanesi de Cennet Koyu oluyor. Diğer bir adı Balartı Koyu olan bu mekan muhteşem doğasıyla gelen kişileri kucaklıyor. Saklı bir cennet gibi olan bu koy turkuaz rengi denizi ve beyaz kumsalıyla adeta bir cennet gibi duruyor. Katrancı Tabiat Parkı ise çam ve okaliptüs ağaçlarıyla çevrili iki koydan oluşuyor. Bu alanda tatilciler çadır ve karavanlarıyla doğa ile iç içe bir zaman geçirebilirler.

https://www.nerelergezilir.comfethiyede-kamp-yapilabilecek-alanlar/

seo danışmanlığı
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2024 Nerelergezilir.Com Gezi Sitesi Tüm Hakkı Saklıdır