Gökçeada Gezi Rehberi Gezilecek Yerler

Gökçeada Gezi Rehberi Gezilecek Yerler
sosyal medya yönetimi

Gökçeada, tatil sürecinde huzuru ve sakinliği isteyenlerin tercih edeceği yerlerden biridir. Gökçeada, tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği  yapmış, birçok tarihi kalıntılarını içerisinde barındıran, doğal güzellikleriyle meşhur sakin ve huzurlu bir adadır.

Gökçeada’ya gelenlerin ziyaret edeceği yerler arasında;

  • Marmaros Şelalesi
  • Gökçeada Yıldız Koyu
  • Gökçeada Tuz Gölü
  • Gökçeada Sualtı Milli Parkı
  • Koylar ve Plajlar

Gökçeada’nın meşhur yerleri arasında yer edinmektedir. Ziyarete gelenlerin mutlaka ziyaret edip hayran kaldığı mekanlar olarak ilk sıralarda yer alır.

Gökçeada Gezilecek Yerler

Marmaros Şelalesi

Gökçeada’nın en güzel yerleri arasında bulunur. Gökçeada’nın Dereköy çıkışında yer alır. Dereköy’e Uğurlu Köyü’nden kolayca ulaşım sağlanabilir. Şelalenin çevresinde piknik yapılabilir, etrafı ağaçlarla donatılmış olan güzelliğin etrafında yürüyüş yapılabilir. Gökçeada gezilecek yerler

https://www.nerelergezilir.comcanakkalede-kamp-yapilabilecek-alanlar/

Gökçeada Yıldız Koyu

Gökçeada Yıldız Koyu dalış meraklılarının en çok ilgisini çeken bir sualtı cennetidir. Koyun suları tertemizdir ve dileyenler koyun içerisinde yüzebilir, çevresinde yürüyüşlere çıkarak etrafı keşfedebilir, sakinliğin ve sessizliğin tadını çıkarabilirler. Gökçeada Yıldız Koyu, adanın en sakin yerlerinden birisidir.

Gökçeada Tuz Gölü

Gökçeada gezilecek yerler Gökçeada Tuz Gölü, turistlerin en çok ziyaret ettiği bölgedir. Aydıncık ve Kefalos Plajı’nın tam ortasında bulunan Gökçeada Tuz Gölü’nün ulaşımı oldukça kolaydır. Gölden çıkan çamur romatizma hastalıklarına, kireçlenme ve sedef gibi hastalıklara iyi gelir.

Gökçeada Sualtı Milli Parkı

Kuzulimanı ve Kaleköy arasında yer almaktadır. Dalışlar için oldukça ideal bir yer olduğundan dolayı dalış yapacakların en çok tercih ettiği yerler arasında bulunur. Gökçeada Sualtı Milli Parkı, ülkemizin ilk su altı milli parkıdır.

Koylar ve Plajlar

Ege deniziyle kaplı olan Gökçeada’da denizin tadını çıkarabilecek birçok nokta bulunmaktadır. Gelen turistler keyifle yüzüp güneşlenebilmektedir.

https://www.nerelergezilir.comcanakkalede-gezilecek-yerler-ve-turistik-alanlar/

seo danışmanlığı
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2024 Nerelergezilir.Com Gezi Sitesi Tüm Hakkı Saklıdır