Güney Kore’de Gezilecek Şehirler ve Turistik Yerler

29.07.2019
136
Güney Kore’de Gezilecek Şehirler ve Turistik Yerler
sosyal medya yönetimi

Güney Kore, Asya’nın özel ve de gizli kalmış güzellikleri ile insanların aklını başından alabilecek derecede efsunlu bir mekândır. Güney Kore’de gezilecek şehirler de turistik yerler de oldukça fazla. Bu muhteşem ülkeye gelmeyi düşüyor ve Güney Kore’de nereler gezilir diyorsanız, gezmeniz gereken yerler çok geniş ölçekte sıralanıyor.

N Seul Kulesi

Güzey Kore’ye gelmişken görmeden oradan ayrılmamanız gereken alanların başında N Seul Kulesi geliyor. Bu kule, yapıldığı günden bu yana neredeyse hiçbir tamirden ve de restorasyondan geçmemiş. Üstün bir mimari becerisi ile ortaya çıkartılan bu eseri hem Asyalılar, hem de diğer tatilciler çok seviyor. Harika bir mimar
i yapıyı özenle sizlerle buluşturan bu ülkede zaman geçmesin isteyeceksiniz. Seul şehrinin bu baş yapıtını mutlaka gezip, görmelisiniz.

Kore Ulusal Müzesi

Kore’de gezip görebileceğiniz en güzel eserler Kore Ulusal Müze’sinde yer alıyor. Bu müzenin diğer müzelerden farkı ise; bazı eserleri sadece haftanın belirli günleri insanlarla buluşturuyor olması. Konsept müze anlayışını Korelilere gösteren Kore Ulusal Müzesi’nde, Kore’nin tarihine dair her ayrıntıyı da bulabilirisiniz.

Gwangalli Plajı

Temiz ve de bembeyaz kumlar ile bezenmiş Kore plajlarının başında; Gwangalli Plajı geliyor. Yerel Kore Halkı’nın yoğun ilgi gösterdiği plajda, özel misafir locaları da mevcut. Bu plajda göreceğiniz her şey sizlere kendinizi doğanın adeta kucağına düşmüş gibi hissettirecektir. Farklı balık türleri ile de plajda karşılaşmanız mümkün. Gece ve de gündüz vakit geçirebileceğiniz bu plajda; ihtiyaç duyacağınız her üründe mevcut.

Gyeongbokgunk Sarayı

Joseon Hanedanlığı, Kore’de yıllarca hüküm sürmüş bir hanedanlıktır. Bu hanedanlığın yaptırmış olduğu harika bir saray olan; Gyeongbokgunk Sarayı kraliyet ailelerine ev sahipliği yapmış olan bir mekandır. Sarayda kraliyet ailesine ait olan şahsi, eşyaları da inceleme fırsatını yakalayabilirsiniz.

seo danışmanlığı
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2024 Nerelergezilir.Com Gezi Sitesi Tüm Hakkı Saklıdır