Hatay’da Kahvaltı Yapılacak Yerler

0

Hatay’ın lezzetleri bütün Türkiye’ye ün salmaya devam ediyor. Birbirinden güzel lezzetlerin çıktığı bu şehir efsane derecede güzel tatları içerisinde barındırıyor. Bir kere yedikten sonra bir daha unutamayacağınız bu lezzetlere Hatay’ı ziyaret ederek deneme imkanını bulabilirsiniz.

Hatay Kahvaltı Nerede Yapılır?

Hatay’da kahvaltı yapmak için bir çok mekan bulunmaktadır. Bu mekanlar sırasıyla;

  • Antakya Kahvaltı Evi
  • Unesco Hatay Gastronomi Evi
  • Hammuşun Yeri
  • Mualla Antakya
  • Yusuf Dayı Kahvaltı Salonu
  • Karaca Kahvaltı Evi
  • Delfin Restoran ve Kahvaltı Bahçesi

Yukarıda yazan ve bir sürü daha olan bu mekanlara giderek harika lezzetler ile damağınızı şenlendirebilirsiniz.

Antakya Kahvaltısında Neler Var?

Antakya’nın meşhur yemekleri hemen hemen herkes tarafından merak edilmeye devam ediyor. Bu güzel lezzetlerin olduğu bu ilimizin yöresel lezzetli oldukça fazladır. Antakya kahvaltısının içeriğinde yöresel olan ezmeler, zeytin salataları, otlu yumurta, biberli ekmek, peynirli ekmek, tuzlu yoğurt, muhammara, kavurmalı yumurta, söğüş tabağı ve diğer kahvaltı çeşitleri yer alıyor. Bu lezzetler için mutlaka Hatay kahvaltı mekanlarını ziyaret etmelisiniz.

Hatay Kahvaltı Sofrasında Neler Olur?

Hatay kahvaltı sofrasında klasik olan kahvaltı çeşitlerinin yanı sıra bir sürü yöresel lezzetler yer alır. Hatay ili de ete oldukça düşkün olması ile birlikte kahvaltı sofralarında da et içerikli öğünler oldukça yaygındır.

Sarmaiçi

İskenderun Kahvaltı Nerede Yapılır?

Hatay ilinin İskenderun İlçesinde kahvaltı yapmak için Belgin Abla Mutfağı, Hacı Baba Körfez Cafe, Akdeniz Restaurant, Petek Pastanesi, İskenderun Ziraat Bahçesi, Karaağaç Asmalı Bahçe Kahvaltı Salonu, Gel Gör Kahvaltı ve Ev Yemekleri gibi mekanları tercih edebilirsiniz. Şahane lezzetlere ulaşmak için bu mekanları sizlere tavsiye ediyoruz.

Öcce

Antakya Serpme Kahvaltı Yerleri

Hatay İlinin Antakya ilçesinde kahvaltı edilebilecek yerler Antakya Kahvaltı Evi, Melek Konağı, Hatay Sultan Sofrası, Hasbahçe Köy Kahvaltısı gibi mekanlara gitme şansını elde edebilirsiniz. Birbirinden harika lezzetlere yemek üzerinde büyük ün yapan Hatay ilinde önce gününüze güzel bir kahvaltı ile başlayabilir ardından da şahane lezzetli bir akşam yemeği ile gününüzü sonlandırabilirsiniz. Dilerseniz de Hatay’ın gezilecek alanlarını ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz