Japonya’da Gezilecek Şehirler ve Turistik Yerler

0

Dünyanın pahalı ülkelerinden biri olan Japonya yılda milyonlarca turist çekmektedir. Japonya’da nereler gezilir listesi arıyorsanız, bu makaleyi inceleyebilirsiniz. Para birimi Japon Yeni olan ülkenin başkenti Tokyo’dur ve 127 milyon nüfusa sahiptir.

Tokyo: Meiji Tapınağı

Diğer adıyla Şinto Tapınağı olarak da bilinmektedir. İmparator Meiji ve karısı Shoke adına 1915 yılında yapılmıştır. Manevi olarak önemli bir yerlerden olan tapınak, İmparator ve karısına ilahi bir önem vermiştir. 2. dünya savaşında hava saldırısına uğradıktan sonra büyük bir hasar görmüştür. Ardından 1958 yılında yeniden restore edilmiştir.

Fuji Dağı

Asya yapımı fantastik filmlerde adını sıkça duyduğumuz bir dağdır. 3,776 metre yüksekliğe sahip olan dağ, Japonya’nın en yüksek dağıdır. Buraya gittiğinizde dağ tırmanmanıza gerek yok. Dağın eteklerinde birçok park, göl ve piknik alanı bulunmaktadır. Doğanın tadını çıkarmak isteyenler için oldukça ideal bir yerdir.

Kamakura Şehri

1185 ve 1333 arasında kurulan bir şehirdir ve Tokyo’nun güneyinde yer alır. Şehre adım attığınızda birçok dev heykel, tarihi yapı ve o yıllardan kalma evleri göreceksiniz. Şehir ülke için oldukça önemlidir ve ülkeye gelen turistlerin %71’inin sadece burayı görmek için geldiği bilinmektedir. Şehir sadece yabancı değil ayrıca yerli turistlerinden uğrak mekânlarından biridir.

Kiyomizu-dera

8. yüzyılda inşa edilen Budist mabedi olarak bilinir. Kiyomizu-dera Tapınağı ismini içerisinde bulunan büyük şelaleden almıştır. Burada ilginç bir gelenek yapılmıştır. 13 metre yükseklikten şelaleye atlayan kişiler eğer sağ salim hayatta kalmayı başarırsa önünde hiç bir engel olmadan, istedikleri her şey gerçekleşecektir. Fakat son zamanlarda turistlerin yaptıkları tehlikeli atlayışlar yüzünden, buradan atlamak yasaklanmıştır. Japonya’nın önemli tarihi mekânlarından biridir ve bir çok filmde yer almıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz