Kaptanlı Tekne Kiralama

0

Naviera yat kiralama hizmetinde kaptan, mürettebata ve kiralama ücretine dahildir. Yani yatınızı kiralarken kaptanınızın da ücretini ödemiş oluyorsunuz, bunun için ek bir ücret ödenize gerek yoktur. Naviera Yatçılık’ta kiraladığınız her tekne, kaptanlı tekne kiralama kapsamına dahil olduğundan, kaptanlı bir tekne kiralarken standart tekne kiralama prosedürlerini izlemeniz gerekmektedir.

Tekne Kiralamadan Önce Hangi Prosedürleri İzlemeliyim?

  • Erken rezervasyon yaptırın.

Kaptanlı tekne kiralama ya da genel olarak tekne kiralama konusunda yapmanız gerekenler ve uygulamanız gereken prosedürler, tekneyi kiralama sürecinin öncesine dayanmaktadır. Her şeyden önce, tekne kiralamaya karar verdiyseniz, uygun tekne arayışına sezon öncesi başlamanız gerekmektedir. Yani erken rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Bu, tekne kiralama prosedüründe şarttır çünkü sezona yakın tarihlerde, özellikle de sezon zamanı kriterlerinize uygun bir tekne bulma şansınız çok zor olacaktır. Ayrıca, kriterlerinize uygun bir tekne bulsanız dahi, fiyat konusunda uygun bir tekne bulmanız zaman geçtikçe zorlaşacaktır. Dolayısıyla hem istediğiniz gibi bir tekne bulabilmeniz, hem de bu tekneyi makul bir fiyata kiralayabilmeniz için erken rezervasyonun kiralama aşamasında önemi büyüktür. Aksi takdirde fiyatlar aniden yükselecek ve seçenekleriniz de çok çeşitli olmayacaktır.

  • Bir tekne kiralama uzmanı edinin.

Tekne kiralamak, sanıldığı kadar kolay bir iş değildir aslında. Dikkat etmeniz gereken pek çok nokta vardır. Dolayısıyla bu ince detayları göz önünde bulunduracak ve kriterlerinize uygun bir tekne kiralamanızda sizi asiste edecek bir tekne kiralama uzmanına ihtiyacınız vardır. Naviera Yatçılık’ta 20 yıllık deneyimleri bulunan tekne ve yat kiralama uzmanları bulunmakta ve sizler için haftanın altı günü hizmet vermektedir. Bu uzmanlar sezonlar arası fiyat farkını bilmekte ve bu şekilde sizi erken rezervasyona yönlendirmektedirler. Uzmanların amacı, sizin yerinize tekne kiralamak değil, tekne kiralama konusunda sizlere gereken bilgileri verip, sizleri bu hususta donanımlı bireyler haline getirmektir. Bu sayede, bilginiz olmadığı için tekne kiralama esnasında yanlış bir adım atmanızın önüne geçilmiş olacaktır.

Tekne Kiralarken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Teknenizi kiralamadan önce gereken prosedürleri izleyip, gereken yardımları aldıysanız, teknenizi kiralama esnasında işiniz oldukça kolay olacaktır çünkü tekne kiralama uzmanı tarafından pek çok konuda bilgilendirilmiş olacaksınızdır. Tekne kiralama sırasında en önemli şey, planlı bir kiralama yapmaktır. Plansız bir kiralama, yanlış bir kiralamaya sebep olacaktır.

Seçmiş olduğunuz tekneyi, kaç kişi ile veya kaç kişi için kiralayacağınızı belirleyin. Özellikle fazla kişi ile kiralayacaksanız bu madde çok önemlidir çünkü her teknenin alabileceği kişi kapasitesi sınırlıdır.Ardından güzergahınızı seçmeniz gerekmektedir. Turunuz esnasında hangi rotaları tercih edeceğiniz, kaptanlı tekne kiralama ücretini artıracaktır veya düşürecektir. Ve elbette kaç gün kalacağınızı belirlemeniz gerekmektedir. Bu, seçeceğiniz tekne türünden sonra ödeyeceğiniz ücreti en çok etkileyen faktör olacaktır. Bunların haricinde yolculuk sırasında yararlanmak istediğiniz hizmetleri de yat kiralama esnasında belirtmeniz gerekmektedir. Yat kiralama sitesi www.naviera.com.tr adresini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz