Mersin’de Kamp Yapılabilecek Alanlar

1

Mersin, en büyük ve nüfus bakımından oldukça kalabalık bir büyükşehirdir. İlçeleri Bozyazı, Tarsus, Çamlıyayla, Anamur, Aydıncık, Yenişehir, Gülnar, Toroslar, Mut, Mezitli, Silifke ve erdemli oldukça fazla turist çekmektedir. Aynı zamanda Konya, Niğde, Karaman, Adana ve Antalya şehirlerine yakınlığı ile uğrak nokta haline gelmiştir. Gerek doğal güzelliği ile gerekse de köprü niteliğinde bir şehir olması ile birçok kampçının mekanı haline gelmiştir.

  • Talat Göktepe Kamp Alanı

Erdemli ilçesinde bulunan en büyük çamlık alan olarak bilinen Talat Göktepe Kamp Alanı sıklıkla tercih edilen bir mekandır.

Aynı zamanda piknik alanı mavi bayraklı Plajı, karavan alanları ile oldukça beğeni toplamaktadır. Uzun ince kumlu, kayalıkları ve çakıl taşlı bir plaja sahiptir. Bunun yanı sıra çamlığın yanında buz gibi akan suyu ile bir dere bulunmaktadır.

  • Erdemli Belediyesi Çadır Kamp Alanı

Haziran ayı itibariyle hizmet vermeye başlayan ve Eylül ayına kadar açık olan Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı kamp alanı tam bir aile kamp alanı olarak bilinmektedir. Şehir hayatının monotonluğundan sıkılan aileler oldukça ilgi çekicidir. Kamp yapma imkanı ise kendi çadırı ile gelenler için 40 TL iken çadır kiralayanlar için ise 60 TL olarak bilinmektedir.

  • Pullu Camping

Anamur ilçesinde bulunan pullu Kamp Alanı yaklaşık olarak 35 yıldır hizmet vermektedir. Kamp alanının deniz manzarası ile birçok kampçının uğrak yeri haline gelmiştir.

Pullu Kamp Alanı her yıl yerli ve yabancı birçok turist tarafından ziyaret edilmektedir. Çocuklar için oyun parkı, duş, çamaşırhane, gazino gibi imkanları ile hizmet veren kamp alanında 180 adet çadır kapasitesi vardır.

  • Akkum Gençlik Kampı

Silifke ilçesinde bulunan Akkum Gençlik tamtı gençler için hazırlanmıştır. Toplamda dörder kişilik 40 odası bulunan kamp alanının birçok spor imkanı bulunmaktadır.

Dilerseniz diğer kamp alanlarına buradan -> https://www.nerelergezilir.comcategory/kamp-alanlari/ ulaşabilirsiniz.

https://www.nerelergezilir.comantalyada-gezilecek-yerler-ve-turistik-alanlar/

1 Yorum

  1. Makaleyi okuduktan sonra Mersin’de kamp yapılacak alanların güzelliklerini daha fazla görmek istedim, ancak makalede bu ayrıntılara yer verilmemiş. Bir sonraki yazıda bu bilgileri de paylaşmanızı umuyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz