Uruguay’da Gezilecek Şehirler ve Turistik Yerler

30.07.2019
1
Uruguay’da Gezilecek Şehirler ve Turistik Yerler
web tasarım

Uruguay yaklaşık 3.5 milyon nüfusu ile Güney Amerika ülkelerinin en küçük ikinci ülkesidir. Atlas okyanusuna kıyısı olan ülke boyalı kuşlar ülkesi olarak da bilinmektedir. Biz de uruguay’da nereler gezilir sorusuna yanıt arayacağız.

Şehirleri

Uruguay’da gezilecek en güzel şehirlerden biri Salto’dur. Başkentten sonra ülkenin yaklaşık 210.000 nüfuslu şehridir. Termal tesisleri, anıtları ve bakir doğası ile oldukça fazla tercih edilmektedir. Küçük bir şehir olmasına rağmen her yıl binlerce turistin akınına uğrar. Ülkenin başkenti olan Montevideo ülkenin en büyük şehridir. Ve gelişmiş özellikleri ile tercih edilebilir bir şehirdir.

Eski Şehir

Ülkenin başkentinde yer alan Ciudad Vieja yani Eski Şehir oldukça ilginç kafe ve restorantlarıyla dikkat çekmektedir. Aynı zamanda bu bölgeye has olan ev şekilleri ve mimarisi de turistlerin bu bölgeye akın etmesi için yeterli bir sebeptir.

Liman Pazarı

Ülkenin başkentinde yer alan pazar turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Sahip olduğu kültürel özellikleri ile göze çarpmaktadır. Herhangi bir eşya satın almazsanız bile bu pazardaki yerel tarihi mimariye bakabilir ve güzelce vakit geçirebilirsiniz. Evinize dönerken pazardan aldığınız ürünü de hatıra olarak getirebilirsiniz. Ülkenin en kalabalık ve en gelişmiş şehri olan başkenti çoğu turistik mekânı ve alanı içerisinde barındıran bir şehirdir. Ülkenin başka güzel liman şehirleri olmasına karşın en çok tercih edilen şehir ve gezilen mekânlar başkentidir.

Ülkenin İklimi Ve Havası

Ülke yılın çok büyük bir bölümünde ılık bir havaya sahiptir. Buda gezilip görülmesi için çok büyük bir avantajdır. Çünkü gezilerde aşırı sıcak veya aşırı soğuk olan bölgeler bazı problemleri de beraberinde getirebilmektedir. Ancak Uruguay bu konuda oldukça elverişli ve tercih edilebilirdir.

web tasarım
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2024 Nerelergezilir.Com Gezi Sitesi Tüm Hakkı Saklıdır