Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler ve Uçak Bileti Fırsatları

0

Vizesiz seyahat, sahip olduğunuz pasaport için vize istemeyen ülkelere yapabildiğiniz seyahattir. Yeni yerler görmek ve farklı mekanlar keşfetmek isteyen gezginler için vizesiz seyahat edebilmek oldukça önemlidir. Vizesiz ülkeler için evrak toplamadan, konsolosluğa gitmeden ve herhangi bir ücret ödemenize gerek kalmadan gezi planınızı yapmanız yeterlidir. Vize isteyen ülkelere seyahat etmeyi planlayan gezi tutkunları, vize başvurularının reddedilme ihtimalinin de olacağını unutmamalıdır. Vize istemeyen ülkelerde ise gezginlerin böyle bir korku yaşamalarına gerek yoktur. Peki, Pegasus’la vizesiz gidilebilecek ülkeler hangileridir? Vizesiz seyahat edecek gezginlerin dikkat etmesi gereken detaylar nelerdir? İşte, vizesiz seyahat etmek isteyen gezginlerin en çok merak ettiği sorular ve cevapları…

Pegasus’la Gidilebilecek Vizesiz Ülkeler
Vize istemeyen ülkeleri yakından keşfetmek isteyen gezginlerin, Pegasus’la seyahat edebileceği başlıca ülkeler… İşte, vizesiz gidilebilecek ülkeler ve detayları…

– Vizesiz Gidebileceğiniz Avrupa Ülkeleri: Avrupa’ya seyahat etmek isteyen gezi tutkunları, Balkanlardaki ülkelerin büyük bir kısmının vize istemediğini bilmelidir. Yeni yerler keşfetmek isteyen gezginler; Andorra, Arnavutluk (Balkanlar), Belarus, Bosna Hersek (Balkan ülkeleri), Karadağ, Kosova, KKTC, Makedonya, Moldova, Sırbistan ya da Ukrayna gibi ülkeleri seyahat listelerine mutlaka eklemelidir. Makedonya ve Arnavutluk’ta 90 güne kadar, Sırbistan ve Bosna-Hersek’te 180 gün içinde 90 güne kadar, Kosova’da 6 iç içinde 90 güne kadar, Ukrayna ve Kuzey Kıbrıs’ta ise süresiz olarak vizesiz kalmanız mümkün.

– Vizesiz Gidebileceğiniz Asya Ülkeleri: Sınır kapısında ya da online vize ile ya da vize almadan gidebileceğiniz Asya kıtası ülkeleri arasında Bahreyn (Sınır kapısında vize), Azerbaycan (Bakü’ye girerken vize istiyor.), Endonezya (Sınır kapısında vize), Doğu Timur, Gürcistan, Filipinler, Irak (Sınır kapısında vize), Hong Kong, İran, Japonya, Katar (Sınır kapısında vize), Kamboçya, Kazakistan, Kırgızistan, Lübnan, Malezya, Güney Kore, Maldivler, Makau Özel İdare Bölgesi, Singapur, Suriye, Tayland, Moğolistan, Sri Lanka (Sınır kapısında vize) Ürdün, Tayland ve Tayvan yer alıyor. Ürdün ve İran’da 90 güne kadar, Kırgızistan’da 1 ay, Lübnan’da 180 gün içinde 90 gün, Kazakistan’da 30 gün, İran’da 90 gün, Gürcistan’da ise 1 yıl vizesiz kalınabiliyor.

– Vizesiz Gidebileceğiniz Afrika Ülkeleri: Vize istemeyen Afrika ülkelerini keşfetmek isteyen gezginlerin gideceği başlıca adresleri; Botsvana, Libya, Mauritius, Şeyseller, Tunus, Svaziland ve Zambiya olarak sıralamak mümkün. Kenya’ya E-vize ile giriş yapılabilirken; Güney Afrika Cumhuriyeti sınır kapısında, Sudan ise sınırda vize istemektedir.

 – Vizesiz Gidebileceğiniz Amerika Ülkeleri: Amerika’ya vizesiz seyahat etmek isteyen gezginler, belki Amerika’nın kuzey bölgelerine değil ama güneyinde birçok ülkeleri vizesiz olarak ziyaret edebilirler. Türk vatandaşlarından vize istemeyen başlıca Güney Amerika ülkeleri; Arjantin, Bolivya, Brezilya, Ekvador, Kolombiya, Paraguay, Peru, Şili,Trinidad, Tobago, Uruguay, Venezuella’dır. Orta Amerika’yı keşfetmek isteyenlerin vizesiz ziyaret edebileceği başlıca ülkeler ise; Bahamalar, Barbados, Belize, Dominika, Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Guatemala, Honduras, Jamaika, Kosta Rika, Meksika (E-vize), Nikaragua, Panama, St. Christopher ve Nevis, St Lucia’dır.

– Vizesiz Gidebileceğiniz Okyanusya Ülkeleri: Okyanusya ülkelerini de tatil planına ekleyen gezginlerin, vize almadan gidebilecekleri başlıca okyanusya ülkeleri; Fiji, Palau Cumhuriyeti, Tuvala ve Vanuatu’dur.

Vizesiz Ülkeleri Keşfetmek İsteyen Gezginlerin Bilmesi Gerekenler
Vize istemeyen ülkeleri ziyaret etmek isteyen gezginlerin bilmesi gereken belli detaylar bulunur. Vize istemeyen ülkelere seyahat edecek gezginler yanlarında mutlaka pasaportlarını bulundurmalıdır. Ülkeler arasında geçiş yaparken, pasaportun altı aylık bir geçerlilik süresinin olması şartı aranır. Bu nedenle gezginler pasaportlarını yanlarında bulundurup geçerlilik süresinin dolmadığından emin olmalıdır. Gezi tutkunlarının seyahat edeceği ülkeler, kişilerin orada seyahat amacıyla bulunduğunu bilmek ister. Bu detay sebebiyle, gezginler

Vize istemeyen ülkelere seyahat ederken yanınızda muhakkak pasaportunuzun bulunması gerekir. Ülkeler arası geçişlerde, pasaportun 6 aylık bir geçerlilik süresinin olması şartı aranır. Vizesiz ülkelere seyahat edecek kişiler, pasaportlarını mutlaka yanlarında bulundurmalı ve geçerlilik süresine dikkat etmelidir. Seyahat edilecek ülke, kişilerin orada seyahat amacıyla bulunduğunu bilmek ister. Bunun için kişilerin ülkelerine dönüş biletlerinin çıktısını da yanlarında bulundurmaları gerekir. Seyahat edilecek ülkede hangi adreste kalınacağı bilgisi de önemlidir. Otel tercih edildiyse, rezervasyon yapılan otelin adres bilgileri gibi detaylar pasaport memurlarının soracağı bilgiler arasında yer alır. Vizesiz gidilebilen ülkelere girişte, kişilerden gümrük formunu doldurmaları istenir. Bu formu dikkatli bir şekilde doldurmak şeffaflık açısından büyük önem taşır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz