Brezilya’da Gezilecek Şehirler ve Turistik Yerler

0

Oldukça farklı ve renkli bir kültüre sahip olan Brezilya, gerek doğal güzellikleri gerekse dünyanın birçok yerinden her yıl milyonlarca ziyaretçi çeken eğlenceli ve bir o kadar renkli karnavalları ile mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasında geliyor. Peki, Brezilya’da nereler gezilir?

  1. Kurtarıcı İsa Heykeli

Brezilya’yı ziyaret ettiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerler arasında Kurtarıcı İsa Heykeli de olmalıdır. 1920’li yılların başlarında inşasına başlanan heykel 1932 yılında bitirilmiştir. Brezilya’nın bir önceki başkenti olan Rio De Jeneiro’nun sembol eserlerinden birisi olan Kurtarıcı İsa Heykeli bir tepenin üzerine konuşlandırılmıştır. Yıl boyunca yüz binlerce ziyaretçi Kurtarıcı İsa Heykelini görmek için Rio şehrini ziyarete gelmektedir.

  1. İguazu Şelalesi

Gerek yağmur ormanları gerekse tabiat parkları ile insanı mest eden bir güzelliğe sahip olan Brezilya’yı ziyarete geldiğinizde seyahat rotanıza mutlaka İguazu Şelalesini de eklemelisiniz. Muhteşem güzelliği ile insanı alıp başka yerlere götüren İguazu Şelalesinin yüksekliği deniz seviyesinden 175 m yukarıdadır. Tam olarak 250’nin üzerinde aşamadan oluşan şelalenin uzunluğu ise 80 metredir. Bölgenin en çok turist çeken tabiat harikalarından birisi olan İguazu, Uneco dünya mirasları listesinde yer alıyor.

  1. Pelourinho

Brezilya’nın tarihsel açıdan en zengin kentlerinden birisi olan Pelourinho kentinde, Portekizlilere ait pek çok mimari eser görebilirsiniz. Oldukça eski bir dönemde Portekizlilerin köle ticareti için kullandığı şehir, ziyaretçilere hala o zamanları anımsatıyor. Koloni yıllarında yaşanılanları tüm çıplaklığı ile gözler önüne seren şehir, dünyanın en eski kentlerinden biri olarak biliniyor.

  1. Amazonlar

Yağmur ormanları ile meşhur Brezilya’ya geldiğinizde mutlaka yaşamanız gereken deneyimlerden birisi de Amazon Ormanlarıdır. Dünya’nın akciğerleri olarak bilinen bölge, pek çok yerli kabileye hala ev sahipliği yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz