Dominik Cumhuriyetinde Gezilecek Şehirler ve Turistik Yerler

0

Sahil kasabaları, kumsalları, mimari harikası sarayları, tabiat parkları ve mavi bayrak plajları ile yıl boyunca binlerce turistin akın ettiği ülkelerin başında gelen Dominik Cumhuriyetinde gezip görebileceğiniz birçok mekân ve yer bulunuyor. İşte Dominik Cumhuriyetinde nereler gezilir sorusunun yanıtı;

  1. Santa Domingo

Dominik Cumhuriyeti’nin başkenti unvanını elinde bulunduran ve ülkenin en kalabalık ve en büyük şehri olan Santa Domingo, kenti içerisinde barındırdığı kültürel öğeler ve tarihsel mimariler ile yıl boyunca yerli ve yabancı birçok turistin akınına uğruyor. Yeni dünya olarak adlandırılan kıtadaki ilk sömürü şehri olan Santa Domingo kentinde aynı zamanda İspanyol mimarisine dair birçok yapı ve tarihsel eser görebilirsiniz.

  1. Bavaro

Bavaro sahilleri, Punta Cana kentinde yer alıyor. Küçük taneli bembeyaz kumları ile güzel bir tatil deneyimi yaşamak isteyen ziyaretçilerin mutlaka gitmesi gereken yerlerden birisi olan Bavaro plajında kum, deniz ve güneşin tadını çıkartabilirsiniz. Bölgenin ucuz bir yer ve gelişmiş konaklama hizmetlerine sahip olması, Bavaro bölgesinin en büyük avantajları arasında yer alıyor.

  1. Ulusal Saray

Dominik Cumhuriyeti’nin en görülmeye değer mimari yapılarından birisi olan Ulusal Saray, başkent Santa Domingo şehrinde yer alıyor. Ülkenin en tarihsel yapıtı olan yapıda, Dominik Cumhuriyeti’nin başkan ve başkan yardımcılarının ofisleri yer alıyor. İtalyan mimari Rafael Trujillo’ya yaptırılan eser, neo klasik dönemin izlerini taşıyor.

  1. Haitises Milli Parkı

Ülkenin görülmesi gereken listesin her zaman üst sıralarda yer alan bir tabiat harikası olan Haitises Milli parkı, görsel şölen yaşamak isteyenler için çok iyi bir tercih olabilir. Bölge karstik tabanlı bir araziye sahip olmakla birlikte birçok endemik bitki ve nesli tükenme tehlikesi altında olan hayvan ve böceklere ev sahipliği yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz