Fas’da Gezilecek Şehirler ve Turistik Yerler

0

Kuzey Afrika’nın büyüleyici şehri Fas’tır. Farklı kültürü, kendine has mimarisi, güzel coğrafyası ile gezilip görülmesi gereken Afrika ülkelerinin başında geliyor. fas’da nereler gezilir Labirenti andıran çarşıları, hiçbir yerde benzerini göremeyeceğiniz uçsuz bucaksız çölleri, köklü tarihi ve eşsiz yemekleri ile sizleri ağırlıyor. Dünya genelinde “Morocco” olarak bilinen ülke, tüm dünyadan her mevsim ziyaretçi alıyor. Başkenti Rabat olan bu ülkenin ticaret merkezi ise Kzablanka’dır

Marakeş

Fas’ın en çok ziyaret alan ve en turistik şehridir. Marakeş kelimesi berberice de ”Tanrının Toprakları” anlamına geliyor. Marakeş Fas’ın kültür başkenti olarak bilinir. Binaların renginden dolayı Marakeş, kızıl şehir olarak anılıyor. Renkli çarşıları, meşhur Jemaa El-Fna Meydanı ve labirent sokakları ile sizleri farklı bir dünyaya götürüyor.

Fes

Fas’ın eski başkenti ve üçüncü büyük şehridir. Etrafı surlarla çevrili şehir bizim bu ülkeye Fas ismini vermemizde etkili olmuştur. Dünyanın en büyük trafiğe kapalı şehir yerleşimidir. Farklı özelliği ile UNESCO dünya mirasında yer alan şehir dünyanın en eski deri tabakhanesine sahiptir. Deriler bu tabakhanede hala eski yöntemlerle boyanıyor ve işleniyor. Kötü koktuğu söylenen şehir, sizlere Afrika ülkesinin eşsiz deneyimini yaşatacaktır.

Şahşavan

Masmavi bir şehir, kendinizi şirinler köyünde hissettirir. Etrafı rif dağları ile çevrili şehir, Fas’ın kültürü ve geleneklerini yerinde görmenizi sağlayacak. Şehrin maviliği İspanyol musevilerinin evlerini maviye boyama geleneği ile başlamış ve şirin bir şehri ortaya çıkarmış. Şahşavan, asma balkonları kiremit çatıları ve mavi evleri ile aklınızı başınızdan alabilir.

Essaouira

Fas’ın en görülesi, balıkçı şehridir. Atlantik okyanusu kıyına kurulmuş şehir, eski zamanlarda askeri üs olarak kullanılıyormuş, yine UNESCO koruması altında olan şehrin ünü, Game Of Thrones dizisi bölümlerinden bazılarının burada çekilmesinden geliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz