2022’de Özlenen Yunan Adaları Tatili Başlıyor

28.01.2022
4
2022’de Özlenen Yunan Adaları Tatili Başlıyor
sosyal medya yönetimi

Yaza dair güzel planlarımızın içinde yer alan en sevdiğimiz, en beğendiğimiz yer Yunan Adaları. Türkiye’nin birçok noktasından farklı adaları gezebiliyorsunuz. Hem seçeneği bol hem güzelliyle sizi büyülen yerlere sahip. Yunan adaları dünyanın her yerinden yoğun bir ilgi görüyor. Sıra sıra dizilen renkli evleri veya bembeyaz sanki kara bürünmüş evleriyle, begonvile sarılmış dar sokakları ile rotamız hangi ada olursa olsun büyük bir mutlulukla geçirdiğimiz tatilleri çok özlüyorsunuz, biliyoruz.

Dünyanın her yerinde yaşanılan pandemi süreci hepimizi etkileyen, yıpratan ve mutsuz eden bir durum. Ama iyi haberlerimiz de var. Günümüzde yaşadığımız ve tüm dünyayı saran Covid–19 Yunan adalarına ulaşmayı başaramadı. Son yapılan incelemelerde güncel olarak toplam vaka 3 binin altında olduğu bilinmekte. Covid-19 salgını yayılma eğilimi gösterdiği tarihlerde Yunanistan, yapmış olduğu çalışmalar ile virüsün yayılmasına engel oldu. Salgın başladığı andan itibaren adalara ulaşım bütünüyle kapatıldı. Giriş çıkışlar yasaklandı. Bu gelişmeler sonunda Yunanistan Covid-19 ile baş edebilen en başarılı ülkelerden biri oldu. Yunanistan’ın sağladığı bu başarı, özellikle Çeşme Sakız feribot seferleriyle son yılların en popüler adalarından birisi olan Sakız Adası gibi Yunan adalarının şu anda bile çok sayıda talep görmesini sağlıyor.

Normalleşme sürecinin başlaması ile şu an da en ihtiyaç duyduğumuz şey sevdiklerimizle sağlıklı bir şekilde tatil planı yapmak. Sakız Adası, Kos, Midilli, Rodos, Samos, Mikonos, Santorini gibi popüler adalara seferlerinin açılması yoğun bir ilgiyle, sabırsızlıkla bekleniyor. Stresten, kalabalıktan uzaklaşmak isteyen ve en önemlisi daha sağlıklı bir tatil süreci geçirmek isteyen kişilerin seçeceği en doğru rota Yunan adaları olacak. Peki Yunanistan bu kadar turist talebini karşıladığında gerçekten sağlıklı bir tatil olup olmayacağından kuşku duyuyor gibisiniz? Sayısız koylara sahip Yunan adaları, keşfedilmeyi bekleyen sakin ve izole yerleriyle, hijyen ve mesafe kurallarına uyulan sayısız plajlarıyla, büyük bir özenle ve dezenfekte edilerek konuklarını ağırlamayı bekleyen pek çok otel imkânı ile Yunan adaları, diğer ülkelere göre daha sağlıklı koşullar yaratan tatil destinasyonu. Üstelik Covid-19 ile başarısı göz önüne alındığında, bazı adalara virüs hiç uğramadı bile denebilir.

Tatiliniz sadece adaya vardığınız andan, denize girdiğiniz veya otelinize yerleştiğiniz andan itibaren başlamıyor. Güzel tatil planları yaptığınız yolculuk ile başlıyor. İşte bu andan itibaren kendinizi güvende ve konforlu hissedebilirsiniz. Her zaman bakımı, hijyeni ve konforuna dikkat edilen feribotlar, maviye uzanan yolculuklarınız esnasında sizlere keyifli anlar sağlayacak. Temiz ve hijyenli olmasına dikkat edilen feribotlarda şu an daha fazla önlem alınmakta. En popüler rotalardan birisi olan Marmaris Rodos seferlerinin çok yakında açılması planladığı için özel dezenfekte ürünleri ile büyük bir titizlikle bakımları yapılıyor.

İzole ve en sağlıklı rotamız Yunan adaları oluyor bu sebeple.

seo danışmanlığı
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2024 Nerelergezilir.Com Gezi Sitesi Tüm Hakkı Saklıdır