Alkolsüz Otellerin Sunduğu 3 Büyük Avantaj

0

Yaz tatilinizi kendi yaşam tarzınıza uygun bir otelde geçirmek istiyorsanız, oteller arasından en doğru tercihi yapmanız gerekir. Muhafazakar bir yaşam şekline sahip olanlar alkolsüz otellere yöneliyor. Çünkü bu otellerde konakladıklarında yaşam tarzlarından ödün vermeden çok daha konforlu bir tatil geçirebiliyorlar. Alkolsüz otellerin sağladığı 3 büyük avantaj da tatil keyfini ikiye katlıyor. İşte o avantajlar…

  1. Tesiste Alkol Servisi Yok!

Öncelikle The Oba Hotel gibi alkolsüz otellerde tesisin hiçbir alanında alkol servisinin yapılmıyor olması en önemli avantajdır. Sadece restoran alanında değil havuz, bahçe ya da kafe alanları gibi tesis bölümlerinde de hiçbir şekilde alkol kullanılmıyor. Bu sayede İslami koşullara ve kaidelere uygun bir tatil yapma fırsatı da doğuyor. Otellerin büyük bölümü yakın alanlarda alkol servisi yapılmayan bir konumda bulunuyor. Bu açıdan da tatilcilerin rahat ve kendi yaşam tarzlarına uygun bir tatil yapmaları da destekleniyor.

    2. Sadece Helal Yiyecekler Var!

Avantajlardan bir diğeri de sadece helal yiyecekler ile hazırlanan yemeklerin servis edilmesidir. Çünkü alkolsüzlük kuralının uygulandığı oteller muhafazakar yaşam tarzına uygun bir hizmet sunmaya odaklanıyor. İslami kaidelere göre sadece helal olan yiyeceklerin tüketilmesi gerekir. Dolayısıyla oteller bu kurala da büyük bir hassasiyetle yaklaşıyor ve yalnızca helal yiyecekler ile hazırlanan gıdalar tatilcilere sunuluyor. Tatil yapanlar “acaba helal mi” şeklinde bir endişe yaşamadan menü içerisinden gönül rahatlığı ile yemek seçimi yapabiliyorlar.

    3. Kadınlar İçin Ayrı Alanlar Var!

Alkolsüzlük kuralının uygulandığı otellerin sağladığı avantajlardan biri de kadınlar için ayrı alanların sunuluyor olmasıdır. Örneğin sadece kadınların kullanabileceği havuz imkanı oluyor ya da tatilciler haşema ile kullanabilecekleri ortak havuzlara da yönelebiliyorlar. Bununla birlikte otellerde ibadet alanları da kadınlar ve erkekler için ayrı olarak sunuluyor. Misafirler bir yandan tatil yaparken diğer yandan ibadetlerini de rahatlıkla gerçekleştirme fırsatı yakalıyor.

Elbette otellerde sunulan hizmetler değişebilir ve nasıl bir hizmet sunulduğu konusunda fikir edinmek adına HalalBooking.com adresine tıklayabilirsiniz. Bu site üzerinden İslami kaidelere uygun hizmet sunan otelleri bir arada inceleme imkanınız oluyor. Ücretleri de görebilir ve yerinizi kolaylıkla ayırtabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz