Çanakkale’de Kamp Yapılabilecek Alanlar

1

Güzel bir gün geçirmek için Çanakkale’de kamp yapılabilecek alanlar hakkında bilgi toplamak fayda sağlayacaktır. Çanakkale yakınlarında birçok kamp alanına rastlayabilir çadırınızı kurup güzel bir tatil geçirebilirsiniz. Bu yerlerin bazılarından bahsetmek gerekirse;

1- Güzelyalı Kamp Alanı

Güzelyalı Sporcu Kamp Eğitim Merkezi diye adlandırılan yer Çanakkale merkeze 15 km uzaklıkta Güzelyalı köyünde yer almaktadır. İçerisinde 3 kişinin konaklayabileceği 36 oda ve 108 yatak bulunmaktadır. Ayrıca tesis kaloriferlidir ve her odanın içerisinde ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz duş, tuvalet mevcuttur. Ek olarak tesiste televizyon, dershane ve dinlenme salonu vardır. Birçok kişi kampta güzel vakit geçirebilmektedir. Kamp yerinin İstanbul’a uzaklığı 320 km, İzmir’e uzaklığı 300 km’dir.

Doğanın en güzel özelliklerine sahip olan Güzelyalı kamp alanı üniversiteler, kulüpler ve milli takım eğitim faaliyetleri için uygun bir ortamdır. Ulaşımı Çanakkale Merkez Ana Durağından her gün hizmet vermekte olan otobüsler yardımı ile ulaşabilirsiniz.

2- Kazdağları Kamp Alanı

Kazdağları’nın bir kısmı Çanakkale sınırları içerisinde bulunuyor. Doğa âşıkları için en çok tercih edilen Kazdağları kamp alanı aynı zamanda Dünya’da ilk güzellik yarışmasının yapıldığı yerdir. Ayrıca yakınlarında bulunan Yeşilyurt ve Adatepe köyleri gezilip görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir.

Kamp alanında hizmet vermekte olan oteller ve pansiyonlar sayesinde muhteşem doğasının temiz havasıyla yazın ve kışın tanışabilirsiniz. Akmak olmakta olan dereleri izleyerek Kaz dağlarının bütün güzelliklerine şahit olabilirsiniz. Bir diğer ucu Bayramiç ilçesindedir. Bu ilçeye bağlı olan Evciler köyünde bulunan Ayazma Mesire Yeri ziyaret edilmesi gereken önemli yerlerdendir. Ayazma Mesire Yerinin her bir yanından dereler akmaktadır. Doğa yürüyüşlerini sevenler için oldukça keyif veren bir yer olacaktır. Yürüyüş yapanlar birçok şelale ve göletler ile karşılaşacaklardır.

3- Bozcaada Kamp Alanı

Buraya kendi çadırınızla gelirseniz kamp için gerekli olan her türlü hizmetten kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Toplamda 8 tuvalet ve 8 adet duş mevcuttur. Ortak kullanılan mutfak alanı sayesinde yemeklerinizi hazırlama imkânınız vardır. Ayrıca alanda gün boyu kafeler hizmet vermektedir. Kafeleri hem kampta kalanlar hem de dışarıdan gelen insanlar kullanabiliyor. Kafeler de genellikle ev yemekleri ve zeytinyağlı tabaklar ön planda. Hem karavan hem çadır için uygun olan alanda 220V elektrik dağıtımı yapan kutu ve prizler alanın neredeyse her tarafında konumlandırılmıştır. Ayrıca çadırı, kamp malzemeleri olamayan kişiler de bu konuda hizmet alabilirler. Çadırda kalmak istemeyenler şirin bungalovlarda konaklayabilirler. Alan Mayıstan Ekime kadar hizmet vermeye devam etmektedir.

4- Kabatepe Piknik Alanı

Kamp alanına şehirden gelen otobüs ve minibüsler ile kolaylıkla ulaşım sağlayabilir ve doğanın sahip olduğu yeşilin her tonuyla tanışarak huzurlu bir gün geçirebilirsiniz. İsteyenler çadır veya karavan yoluyla konaklayabilir tatili ekonomik bir hale sokabilirler. Ayrıca ortamda kamp için gerekli olan tüm imkânlar mevcuttur.

1 Yorum

  1. Çanakkale’de kamp yapabileceğimiz yerler hakkında bilgi almak benim için çok değerli. Ancak, listedeki alanlar dışında başka kamp alanları var mıdır? Yeni keşfedilmiş veya daha az bilinen bölgeler hakkında bilgi almak isterim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz