Cunda Adasında Kamp Yapılabilecek Alanlar

1

Havalar ısınmaya başlarken gürültüden, şehrin karmaşasından uzaklaşmak isteyenlerin aklına ilk gelen yerlerden birisi Cunda Adası’dır. Cunda adası konaklama için tatilcilere birçok seçenek sunmakta olup, Cunda Adasında kamp yapılabilecek alanlar oldukça fazladır.

Cunda Adasında Kamp Yerleri Nerelerdir?

Cunda Adasına gittiğinizde çadır kurabileceğiniz kamp alanlarını sorduğunuzda size ilk tavsiye edilen Ada Camping’dir. Kamp alanı oldukça uzun bir sahil alanına sahiptir. Birçok kişinin zevkine hitap ettiğinden çok fazla kişi tarafından tercih edilmektedir. Hazırlıklı gelmiş iseniz çadırınızla burada çok keyifli bir tatil geçirmeniz mümkündür.

Çadır Dışında Bu Kampta Nerede Kalabilirim?

Çadırınız yoksa kamp alanında bungalovlar, bahçe düzenine sahip oda olarak hizmet veren karavanları da kiralamanız mümkündür. Çadır hayatı bana göre değil diyorsanız bu seçenekleri de göz önünde bulundurabilirsiniz.

Kamp Alanında Yemek Olayı Nasıl Çözülüyor?

Kamp alanında kendin pişir kendin ye mantığı ile hareket etmeniz mümkündür. Aynı zamanda kamp yeri bir tesis tarafından işletildiği için bu işletmede de kahvaltı, öğlen, akşam yemekleri seçeneklerini bulabilirsiniz. Ancak çadır kuruyoruz ona göre bir yemek düzeni oluşturalım diyenlerdenseniz mangalınız, semaverinizi de temin edip keyifli zamanlar geçirmeniz mümkündür.

Kamp Alanına Giriş Ücretli midir?

Kamp bir tesis tarafından işletildiğinden girişler ücretlidir. Karavan ve normal araba ücretleri değişmektedir. Her yaz ücret tarifeleri değişiklik göstermektedir. Kamp alanında eşsiz doğa manzarasının tadını fazlasıyla çıkartmanız mümkündür. Uzun doğa yürüyüşleri sonrasında çayınızı yudumlayıp dinlenmenin tadına varabilirsiniz. Hemen sahil kenarında olması yüzmek için fazla yol yürümediğiniz için avantaj olabiliyor.

Cunda Adasında kamp yapabileceğiniz yerler sınırlı sayıdadır. Her yer pansiyon, butik otel tarzında konaklama seçeneği içerdiğinden bu şekilde kamp alanları arayanlar için sınırlı sayıda seçenek bulunmaktadır. Tesis sayısı az olsa da yine de kamp severler bu alanları fazlasıyla doldurmaktadır. Çadır hayatını sevenler için oldukça konforlu bir düzene sahip olan tesiste zorunlu ihtiyaçlarını karşılamanız içinde size alışveriş yapabileceğiniz market tarzında ufak bir alış veriş yeri bulunmaktadır. Bu da çadır hayatını seven ancak yine de alış veriş seçeneği de arayanlar için oldukça iyi bir fırsattır. C

unda da kamp yerlerinde aranılan en büyük özellik sahil kenarına yakın olmasıdır. Bu kamp alanı sahile yakın olduğundan denize girmek için fazla yol yürümenize gerek bulunmuyor. Yemeğinizi yedikten sonra kısa bir yürüyüşten sonra sahil kenarına inip yüzme imkanına sahipsiniz. Ada Cambinge giriş ücreti 25 TL ancak bu ücret karavan ve arabalar için farklılık göstermektedir. Hesaplı bir tatil istiyorum, ne yiyeceğime kendim karar vermek istiyorum, otellerden sıkıldım biraz temiz hava alıp kamp hayatını yaşamak istiyorum diyorsanız bunun için Ada Camping’de birçok seçenek mevcut. Hazırlıksız gelip çadırda kalmaya karar verenler içinde çadır alabilme imkânı bulunmaktadır.

1 Yorum

  1. Cunda Adası’nda kamp yapmak hiç aklıma gelmezdi. Bu konuda bilgi sahibi olmadığım için sormak istediğim bir şey var, kamp alanında tuvalet ve duş gibi imkanlar bulunuyor mu? Bu konuda biraz daha ayrıntılı bilgi verebilir misiniz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz