Erken Rezervasyon Nedir? Erken Rezervasyonun Avantajları Nelerdir?

29.10.2022
1
Erken Rezervasyon Nedir? Erken Rezervasyonun Avantajları Nelerdir?
sosyal medya yönetimi

Erken rezervasyon, isminden de rahatlıkla anlaşılabildiği üzere herhangi bir tatil ya da seyahat planının rezervasyonunu aylar öncesinde yapmak anlamına geliyor. Peki ama erken rezervasyonun avantajı ne? Yani planlamayı önce yapmak ne kazandırıyor? Erken rezervasyonda cazip ödeme seçeneklerinin yanı sıra %30 – %40 civarında indirim de sağlanıyor. Bu da doğal olarak daha ekonomik tatil anlamına geliyor. Ayrıca halihazırda tatil için ayırdığınız bir bütçe varsa daha iyi bir otelden yana seçim yapabileceğiniz anlamına geliyor.

Tatil sektörünün gelişmesi açısından büyük önem taşıyan erken rezervasyon sistemi, biletlerden otellere kadar önemli fiyat avantajlarının yakalanmasını sağlıyor. Tabii bunun için de otellerin yaptığı kampanyaları takip etmek gerekiyor. Otellerin web sayfalarından ya da sosyal ağ profillerinden erken rezervasyona ilişkin duyurularak bakıp karar verebilir ve planınızı bu doğrultuda yapabilirsiniz. Tabii otellerin tamamı erken rezervasyon sistemine dahil olmayabiliyor. Bu yüzden erken rezervasyon otelleri sayfasından gerekli bilgilere erişebilir, bölge bazlı seçim yaparak size en uygun seçeneklerin görünmesini sağlayabilirsiniz.

Sizler için erken rezervasyonda sunulan avantajları bir araya getirdik. Detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Erken Rezervasyon Dönemi Ne Zaman Başlar?

Erken rezervasyon kampanyaları genellikle her sene Ekim-Kasım-Aralık döneminde başlıyor. Yani bu tarihler arasında ileriye dair plan yapmak otellerin en uygun fiyatlandırmayla tutulabileceği anlamına geliyor.

Daha Uzun Süre Tatil Planlaması Yapabilirsiniz

Erken rezervasyon yaptığınızda planladığınız tatil için en az birkaç aylık zamanınız oluyor. Dolayısıyla bu aradaki süreçte tatile dair hemen her şeyi düşünüp belirleyebilir; buna göre gün gün rota yapabilirsiniz. Deniz ve plaj tatilinin yanı sıra seyahati de işin içerisine katmak isteyenler için bu planlama süreci gerçekten kritik öneme sahip. Zira son dakika karar verip doğaçlama yapmak istemiyorsanız da aslında erken rezervasyon sistemi büyük fayda sağlıyor.

Daha İyi Bir Otelde Daha İyi Şartlarda Konaklayabilirsiniz

Rezervasyonunuzu önce yaptığınız için daha uygun fiyatlı konaklıyorsunuz. Dolayısıyla tatil için ayırdığınız bütçeyle otel konusunda çıtayı yükseltebilirsiniz. Çok daha iyi bir konumda, çok daha iyi şartlarda tatil yapabilirsiniz. Yani yarım pansiyon yerine tam pansiyon seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Herhangi Bir Olumsuz Durumda İptal Ücreti Alabilirsiniz

Bazı şirketler erken rezervasyonda süreç içerisindeki herhangi bir olumsuz durumda ücret iadesi yapabiliyor. Bu çok kritik bir konu. Evet, erken rezervasyon önemli fiyat avantajı sağlıyor ama eğer rezervasyon yaptırdığınız şirketin hangi koşullarda iptal ücreti ödediğini bilmeniz gerekiyor. Bazı şirketler ceza mahiyetinde ücretin bir kısmını kesebiliyor fakat tamamen koşulsuz iade seçeneği sunanların sayısı da oldukça fazla. Tatil konusunda en fazla yoğunluk genellikle Antalya’da yaşanıyor. Bunun için aylar öncesinde Antalya erken rezervasyon otelleri sayfasından uygun kriterleri belirleyip planlamanızı yapabilirsiniz.

Garanti Fiyat Seçeneklerinden Yararlanabilirsiniz

Erken rezervasyon dönemlerinde acente ve otel işletmeleri odaları farklı farklı fiyatlandırabiliyor. Acenteler genellikle otellere doğrudan garantili anlaşma yapıyorlar. Ama ‘garanti fiyat’ seçeneği sunan şirketler var. Bu da hiçbir şekilde aynı odanın daha düşük bir fiyatlandırılmayla satılamayacağı anlamına geliyor.

Sezonda Yükselen Fiyatlardan Etkilenmezsiniz

Erken rezervasyon yaptırdığınızda sezon içerisinde değişen fiyatlamalar sizi ilgilendirmiyor. Siz aylar öncesinde rezervasyon yaptığınız fiyatla o günkü kapsam alanına bağlı olarak bahsi geçen tüm hizmetlerden yararlanabiliyorsunuz.

Yer Bulma Konusunda Sıkıntı Çekmezsiniz

Diğer belirgin bir avantaj ise yer bulamama sıkıntısı yaşamıyor olmak. Erken rezervasyonun bu konuda da büyük bir avantajı var. Zira sezon içerisinde tatil bölgelerindeki herhangi bir otelde yer bulmak epey zor olabiliyor; fiyatlar da bu zorluğa göre yükseliyor tabii.

Eğer yaz döneminde tatil planınız Bodrum’u düşünüyorsanız Bodrum erken rezervasyon otelleri sayfasından kriterlerinize en uygun otelleri görüntüleyebilirsiniz.

seo danışmanlığı
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2024 Nerelergezilir.Com Gezi Sitesi Tüm Hakkı Saklıdır