İzmir’de Nerelerde Kamp Yapılır

3

Sessiz gürültüsüz bir ortamda kafa dinleyerek tatil yapmak isteyenlerin aklına kamp yapmak gelmektedir. Kamp deyince akıllarda iste karışık soru işaretleri yer almaktadır. Ülkemizde birçok güzel kamp alanları yer almaktadır ki, bunlardan en güzelleri ise İzmir şehrinde bulunmaktadır. İzmir zaten tatil beldesi olmakla beraber tanınan en güzel şehirlerarasında en üst listededir. Peki, İzmir’de kamp yapılması gereken yerler nerelerde bulunmaktadır? Kısaca tüm bunları tek tek incelemeye başlayalım.

 1. Karagöl Tabiat Parkı

Etrafında bulunan çam ormanları ile kaplı olan bu park alanı aynı zamanda tektonik bir göle de sahip olmakla birlikte harika bir görüntüyü içerisinde barındırmaktadır. Sessizliğin içerisinde ve doğa ile iç içe olacak şekilde tatil geçirmek isteyenler için harika bir kamp alanı olacaktır. Tatilciler burada kamp kurmak istediklerinde kendi çadırları ile giderek rahatlıkla kamp kurabilecekleri gibi, oradan da bir çadır kiralayarak kamp kurma hakkına da sahip olacaklardır. Aynı zamanda tatil esnasında tüketebileceğiniz yiyecekleri buraya gelirken alabildiğiniz gibi, dilerseniz de orada yer alan restoranlardan da tüm ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Kara göl tabiat parkının en çok tercih edilmesinin sebeplerinden bir tanesi ise İzmir’e olan mesafesinin yakınlığıdır. Böylelikle herhangi bir ihtiyaç eksikliği durumunda şehir merkezine gitmek oldukça kolay olacaktır.

 1. Hitit Kapartması Kamp Alanı

   

Bu kamp alanı Kemalpaşa ve Torbalı yolunun üzerinde yer almaktadır. Özellikle ormanın içerisinde sessizliğin tadını çıkararak tatil geçirmek isteyen kişilerin uğraması gereken bir yerdir. Kayalık, çok eski bir tarihe sahip olan Ege Bölgesinin önemli bir beldesidir. Kamp kuracak olan kişiler bu alana ilk olarak girdiğinde kayalar ile karşılaşacağından dolayı kamp kuracak yer bulmakta zorlanabilirler. Fakat patika yolu takip ettiklerinde (biraz yürümek gerekecektir) güzel bir manzaraya sahip olan kamp alanı bulacaklardır. Bu kamp alanına varmadan önce, Kemalpaşa yolu üzerinden geçerken ihtiyacınız olan tüm eksiklerinizi tamamlamanız tavsiye edilmektedir. Çünkü bu dağlık alana giriş yaptığınızda ihtiyaçlarınız karşılamanız pek kolay olmayacaktır.

 1. Sazlıca Plajı Kamp Alanı

Deniz kenarında yer alan bu kamp alanı özellikle mavi severler için hoş bir tatil ortamı yaratacaktır. Yeni Foça bölgesinde bulunan Sazlıca Plajına dışarıdan yemek getirmek serbest olduğu gibi aynı zamanda kamp alanı içerisinde bulunan mekânlardan da yiyecek tüketmek olanakları da yer almaktadır. Bu tesisin en güzel özelliklerinden bir tanesi içerisinde duş ve tuvalet ihtiyacı bulunan alanları, buzdolabı hizmeti, wifi, elektrik gibi ihtiyaçlarında yer almasıdır. Aynı zamanda eğer ki çadırınız yoksa kolaylık buradan çadır kiralayabilir ya da çadır istemiyor iseniz dilerseniz bungalovda kiralayarak tatilin tadını maviler içerisinde harika bir şekilde çıkarabilirsiniz.

 1. Kalemlik Orman Kampı

Hem doğa severler hemde deniz severler için kalemlik orman kampı çok güzel bir tatil kampı haline dönüşecektir. Bu kamp alanı Özdere bölgesinin yaklaşık olarak 100 km boyundaki sahil kısımında yer almaktadır. Bu sahilin bazı kısımlarda kayalıklar yer alırken bazı kısımında ise dümdüz bir kumdan oluşmuş bir kumsal sizi karşılamaktadır. Kampta yer alan mekanların deniz manzarasına sahip olması ise kişilere adeta bir huzuru yansıtmaktadır. Bunlarla birlikte kamp alanı içinde duş ve tuvalet ihtiyaçlarına öze yerleri, otopark, piknik alanları, giyinme kabinleri ve içme suları gibi ihtiyaçları karşılayacak kısımlarda bulunmaktadır.

 1. Claros Kamp Alanı

Bu kamp alanı Çeşme, Seferihisar ve Kuşadası yolunun üzerinde yer almaktadır. Hem doğa içerisinde sessizliğe kavuşmak hem de deniz manzarası ile rahatlamak isteyenler için mükemmel bir kamp alanıdır. Özellikle Claros antik kentini merak edip gezmek isteyenler için bu kamp alanı çok ideal olacaktır. Bu kamp alanında tuvalet ve duş yerleri, plaj, piknik alanları, büfeler, içme suları ve giyinme kabinleri bulunmaktadır.

 1. Saklıköy Kamp Alanı

Tam bir cennet olarak ifade edilen saklı köy piknik alanı, Mordoğan bölgesinde yer almaktadır. İzmir beldesinin güzelliklerini yansıtan bu kamp alanı, yeşilin ve mavinin birleştiği yer olarak ifade edilmektedir. Bu kamp alanında birbirinden hoş ağaçların altına çadırlarınızı kurarak tatilin tadını çıkarabilirsiniz. Çadırdan çıkıp denize rahatlıkla girebilir, iskeleden kolaylıkla balık tutabilir ve dilerseniz birbirinden hoş mekânlarda yemeğin tadını çıkarabilirsiniz. Bu kamp alanı en çok tercih edilen muhteşem alanlardan bir tanesidir.

 1. Hipo Kamp Alanı

Eğer ki denize sıfır bir kamp alanına ihtiyaç duyuyorsanız muhakkak rotanızı buraya çevirmeyi denemelisiniz. Özellikle aileler için tavsiye edilip tercih edilen bu alan, dev ağaçlardan ve aynı zamanda çiçek bahçelerinden meydana gelen hoş bir görünüme sahiptir. Özellikle mas mavi denizi ise içine girince çıkmak istemeyeceğiniz bir mükemmeliyete sahiptir. Bu alanda karşınıza tatlı ve bir o kadar hızlı olan sincaplar çıkabilir. Özellikle yemek yerken sizleri rahatsız edecek bu tatlı şeyler sizleri güldürmeyi başaracaktır. Bu tesisin en güzel özelliği etrafında yer alan yerleşim alanlarına yakın olmakla birlikte, marketler, karavanlar, restoranlar, kiralık telefon ve en önemlisi yedi yirmi dört güvenlik hizmeti ile karşınıza çıkmayı başarmaktadır. Özellikle temiz bir kamp alanı tercihleriniz arasında olmazsa olmaz ise burayı size tavsiye edebiliriz. Bu kamp alanı temizliğe vermiş olduğu önem ile sıkma bilinen kamp alanları arasında yer almaktadır.

3 YORUMLAR

 1. Özdere taraflarında da kamp alanları var diye biliyorum seferihisar ve ortamahalle arasında olacaktı inceleyip ekleye bilirsiniz 🙂

 2. Gerçekten izmir kamp açısından oldukça zengin bir yer saklıköy tarafında 2 yıl önce kamp yapmıştık, insanları çok sevecek ve misafirperver.

 3. İzmir’e birkaç kez geldim, fakat kamp yapma fırsatım olmadı. Sizce hangi kamp alanı en güzeli ve en doğal ortama sahip? Önerilerinizi merak ediyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz